Новини / ФОТО / Трейдинг     29 грудня 2018 15:09

Компанія BASF виконала близько 50% із запланованих робіт із реставрації у Шарівці

2018 року BASF розпочала реставрацію двох об’єктів Шарівського архітектурного комплексу на Харківщині. Зараз відновлювальні роботи будуть законсервовані на зиму і продовжаться навесні.

2018 року у рамках проекту «Відроджуй з Архітект™» розпочалася реставрація Шарівського палацо-паркового комплексу на Харківщині – історичної пам’ятки української архітектури XIX ст. Реставратори у Шарівці працюють над відновленням двох об’єктів комплексу – оранжерей та будинку варти.

Ініціатором проекту виступила компанія BASF, зокрема її підрозділ аграрних рішень.  Реставрація Шарівського маєтку стала можливою завдяки українським аграріям. З кожного придбаного ними літру морфорегулятора-фунгіциду Архітект™ на реставрацію надходить 25 грн. До проекту «Відроджуй з Архітект™» долучилися громадська організація, обласна влада та, звичайно, працівники BASF.

Цього сезону реставратори провели близько 50% із запланованих робіт, а саме – розробили проектну документацію, здійснили аналіз стану оранжерей і будинку варти, зібрали оцінки експертів, розпочали покрівельні роботи.

Спеціалісти зазначили, що без труднощів у реставрації не обійшлося. Щоб проаналізувати стан будівель та визначити план робіт реставратори мали зняти всі пізніші будівельні нашарування, у т.ч. радянських часів (нову штукатурку, латки крівлі тощо). За вимогами до реставрації пам’яток, всі заміни мають бути з таких самих матеріалів, і максимально відтворювати оригінал.

«Проект «Відроджуй з Архітект™» постав не лише як проект соціальної відповідальності компанії. Ми прагнемо нагадати про великого новатора і мецената Леопольда Кьоніґа, його принципи ведення бізнесу, які міняли Україну на краще. І ми вдячні за підтримку українським аграріям та нашим партнерам. Ми будемо раді, якщо відновлення Шарівки розвиватиме туристичну галузь, надихатиме українців на суспільні зміни і відповідальне ставлення до оточуючого середовища», – коментує Тіберіу Діма, керівник підрозділу BASF Agrocultural Solutions в Україні, Молдові та країнах Кавказу.

«Я захоплююсь компанією BASF і тим, що вона робить не тільки для українських полів. На жаль, сьогодні зовсім небагато організацій, які б з такою відповідальністю ставилися до справи. Мені було приємно долучитися до проекту, зробити особистий вклад у його розвиток. Сподіваюся, що компанія на цьому не зупиниться, а навпаки, продовжуватиме і покаже приклад іншим, як дбати про сільськогосподарські культури, довкілля і архітектурні пам’ятки», — розповів Володимир Макрушин, головний агроном господарства «Промінь» на Харківщині.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також