Новини / Політика     20 січня 2020 16:23

Хто з аграріїв підтримує поділ Мінекономіки та Мінагро

Представники аграрного бізнесу вважають, що Мінагро має бути окремим міністерством.

Про це пише Інтерфакс, цитуючи відгуки представників бізнесу на заяву Президента Зеленського про можливе відокремлення Мінагро від Мінекономіки.

Зокрема, генеральний директор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса визнає, що ліквідація Мінагро була недоцільною, але міністерство дійсно потребувало переформатування, перегляду функцій. На сьогодні Літісса ввважає актуальним завданням для Мінагро – сформувати стратегію аграрної політики та земельної реформи, визначити роль сільських територій та способи підвищення ефективності сільського господарства. 

Читайте:  Стоп земельним рейдерам: Президент Зеленський підписав закон

Голова Української зернової асоціації Микола Горбачов нагадав, що УЗА була проти об’єднання і зверталася до влади із листами. Сьогодні думка голови УЗА не змінилася, він вважає, що аграрний сектор має величезне значення для держави, адже забезпечує  40% експортної виручки, а в сільській місцевості проживає понад 10 мільйонів українських громадян. Відповідно, для економіки України цей сектор надзвичайно важливий.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук поділяє думку колег. За його словами, аграрна сфера має специфічні проблеми. Наприклад, на сьогодні актуальним для українських сільгоспвиробників є освоєння закордонних ринків, що потребує від міністра багато часу, зокрема на переговори. 

Виконавча директорка Європейської бізнес асоціації Ганна Дерев’янко застерігає Уряд від швидких рішень, аби “аграрний напрям не пішов стопами промисловості”.

Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики та продовольства було створено в 2010 році, а реорганізовано у вересні 2019 року, його приєднали до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. 17 січня 2020 року Президент Зеленський заявив про необхідність розділити деякі міністерства, назвавши і Мінекономіки.

Landlord раніше повідомляв про те, яким будет урожай 2020 після відкриття ринку землі – Милованов.

 

Читайте також