Новини / Кейси     26 червня 2019 12:48

Як вирощують мелітопольську черешню: за 3 роки компанія інвестувала у свій розвиток 20 млн грн

Один із найбільших українських садівників – «Мелітопольська черешня» – обробляє 15 тис. га, з них  452 га – це сади, де ростуть персики, черешні, яблука, виноград. За останні три роки компанія інвестувала в закладання садів, іригацію та обладнання 20 млн грн.

Про це повідомляє Економічна правда.

Площа черешневих садів групи компаній «Мелітопольська черешня» сягає 275 га, із них 73 га – це молоді сади, які ще не плодоносять. 90% зібраної на підприємстві черешні йде на експорт. У 2018 р. урожай черешні тут становив 610 т.

Читайте: Таємниці часникового бізнесу: як і за скільки часу можна досягти рентабельності

Закладання садів

З 2010 р. при закладанні садів компанія використовує інтенсивні схеми посадки. Якщо раніше на 1 га росло 600 дерев, то тепер висаджують 1600. Такий метод сприяє підвищенню урожайності. Найбільш ефективними для українських умов вирощування черешні підприємство вважає саджанці Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М.Ф. Сидоренка.

Як вирощують мелітопольську черешню: за 3 роки компанія інвестувала у свій розвиток 20 млн грн

Зрошення

У молодих садах встановлено систему крапельного зрошення. Поливають черешню 12 годин на добу.

Збирання

Проблема пошуку кадрів дуже важлива для компанії, оскільки збирання черешні ведеться вручну. Відтік робочої сили з України загострює ситуацію, проте українські садівники не завжди можуть запропонувати конкурентну зарплату. Зокрема в Мелітополі збирачам черешні платять 350–400 грн у день, тоді як у ЄС — 10 євро за годину. Збирають робітники за день у середньому 80–90 кг ягід.

Як вирощують мелітопольську черешню: за 3 роки компанія інвестувала у свій розвиток 20 млн грн

Охолодження

«Мелітопольська черешня» – один із небагатьох виробників, який має приміщення для охолодження ягоди. Холодильник, температура в якому становить 4 °С,  розрахований на 300 т черешні.

«Ми ніколи не відвантажуємо клієнтам неохолоджену черешню, її температура повинна бути максимум 4 градуси», – говорить фінансовий директор компанії Карина Станчевська.

«Мелітопольська черешня» першою в Україні встановлює європейську систему охолодження водою — гідрокулінг.

Експорт

Компанія експортує черешню переважно в Білорусь, Польщу та Молдову. Минулого року інтерес до української черешні виявив Китай, тому зараз узгоджуються фітосанітарні вимоги між двома країнами.

Як розповіла Карина Станчевська, 2 тижні тому в Мелітополь приїздив трейдер з Китаю, який висловив готовність купити всю черешню підприємства.

«Тільки уявіть: у Шанхаї щотижня сідає 80 літаків з черешнею. Тому Китай та Індія для нас дуже перспективні ринки. Ми бачимо дуже високий інтерес до нашої продукції на міжнародних ринках», – відзначила фіндиректор компанії.

Наразі «Мелітопольська черешня» обмірковує можливість доставки черешні літаками та контейнерами через море.

Як вирощують мелітопольську черешню: за 3 роки компанія інвестувала у свій розвиток 20 млн грн

Landlord раніше повідомляв про компанію Clyde Orchards, яка вирощує черешню в теплицях із розсувним дахом. Така технологія дозволяє виробнику збирати врожаї черешні на кілька тижнів раніше і збільшити обсяги виробництва без жодних втрат якості ягід.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також