Новини / Кейси     18 січня 2019 11:31

Голландець обробляє 16 тис. га землі в Україні. Він пояснює, як витрачати державні гроші на агро

Останніми роками загальною проблемою і болючим питанням для україни став постійний відтік професіоналів за кордон. у пошуках кращої долі країну залишають вчені, новатори більшості галузей, талановиті підприємці та кваліфіковані робітники

Український агросектор також потерпає від дефіциту кадрів, але на загальному фоні має досить успішний вигляд. Адже сільськогосподарські підприємства перебувають у постійному розвитку і дають людям головне — перспективу і бачення завтрашнього дня.

Більш того, Україна та її аграрна галузь стали привабливими для іноземців, які обирають вітчизняні поля для розвитку власних фермерських господарств. Україна має неабиякий інвестиційний потенціал, вважають іноземні фермери, які вже господарюють на українській землі.

Корнеліс Хузінха, підприємець з Нідерландів, директор господарства «Кищенці», працює в Україні з 2002 року. Незважаючи на те, що земельний банк підприємства вже давно вийшов за рамки маленького господарства (близько 16 000 га у двох районах Черкаської області), Корнеліс наполегливо називає себе фермером.

Україна має великий потенціал у сільському господарстві та власний шлях

Господарство «Кищенці» входить до десятки найкращих підприємств України з виробництва молока. Окрім активного розвитку тваринництва воно займається вирощуванням цукрового буряка, озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, сої, ріпака озимого, пивоварного ячменю, овочів, а також нішевих культур: нута та квасолі. У рамках «Українського клубу аграрного бізнесу» Корнеліс Хузінха розповів про свій досвід господарювання в Україні та чому в його розумінні успіх — це зовсім не кількості гектарів.

Розвиток

— Коли ми приїхали до України, у нас не було певного пріоритету у виборі регіону — приваблювали принципова можливість розпочати тут аграрне виробництво та величезні перспективи. Тому ми самі жартома кажемо, що наш вибір Черкас був випадковим.

Я ніколи не вважав збільшення кількості землі в обробітку головною ознакою розвитку господарства

Хоча це і не зовсім відповідає дійсності. У далекому 2002-му Черкаський регіон був порожнім — підприємства майже не відкривалися, конкуренції практично не було. І тут ми зустріли гарну підтримку з боку голови однієї з районних адміністрацій області. Починали з невеликої ділянки, зараз у нашому підпорядкуванні вже близько 16 000 га орної землі. І ми не плануємо розширятися на інші регіони України.

На моє переконання, справжній фермер має бути там, де працює і де його угіддя. А якщо розширятися на інші регіони, потрібно створювати зовсім іншу управлінську структуру, відкривати окремий центральний офіс, наприклад, у Києві. Та ми не київські фермери, ми перебуваємо у місці, де наше виробництво.

До того ж, я ніколи не вважав збільшення кількості землі в обробітку головною ознакою розвитку господарства. Для нас розвиток — не у кількості гектарів, а у показнику врожайності з кожного з них, у збільшенні врожайності на 1 га.

Спеціалізація

Господарство спеціалізується на молочному тваринництві, ми маємо 1100 дійних корів, розвиваємо свинарство, у Жашківському районі у нас розташовані три свинокомплекси. До початку воєнних дій в Україні розпочали будівництво нової доїльної зали, та будівництво стало на паузу під час війни. Нещодавно взяли кредит, відновили будівництво і вже з цієї весни почали доїти корів у новій доїльній залі.

Займаємося і рослинництвом, вирощує­мо майже всі основні культури, такі як озима пшениця та ячмінь, кукурудза на зерно та силос, соняшник, соя тощо. Крім того, маємо власне демополе, де випробовуємо не тільки нові препарати, сорти, а й способи обробітку ґрунту, гібриди, густоту посіву та внесення засобів захисту рослин.

Для нашого підприємства випробувальне поле — це вже необхідність, адже технології в сільському господарстві дуже швидко розвиваються. Вже понад чотири роки маємо у практиці використання точного землеробства. Застосовуємо сучасну сільгосптехніку, оснащену GPS-навігацією — це значно підвищує продуктивність виробництва. Основа для нас — це якісна селекція, диференційоване внесення добрив, насіння, застосування мінімального обробітку ґрунту, зменшення проходів техніки по полю. Усе це дає можливість отримувати більший показник врожайності, до чого ми і прагнемо.

Проблеми

Ми знаємо про державну програму пільг для фермерів, і цього року нам виділили 20 млн гривень державних дотацій. Але не вважаю державну систему пільг до кінця справедливою, адже це велике джерело для корупції в країні. На початку нашої діяльності усе будівництво та розширення відбувалося виключно власними силами.

Україна має великий потенціал у сільському господарстві, тому має рухатися власним шляхом, налагоджувати співпрацю з іншими країнами. Українське сільське господарство дуже потужно розвивається, з’являється все більше можливостей для продуктивної роботи, але водночас є і свої проблеми, які, я сподіваюся, держава вирішить у найближчому майбутньому.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

2 години тому

Озброєному IT фермеру – субсидії не потрібні. Доведено в Бразилії

Бразилія є четвертим найбільшим виробником продуктів харчування у світі. Унікальність агробізнесу в цій країні полягає в тому, що тутешні фермери зовсім не залежать від держсубсидій та протекціонізму. У своєму розвитку вони спираються на цифрові технології.

Landlord спільно з АТ «Ощадбанк» реалізує медіапроект «Як живе іноземний фермер», завдяки якому ви зможете дізнатися про закордонний досвід ведення ефективного бізнесу.

Лучано Лара – успішний бразильський фермер, який на власному досвіді переконався, що запорукою конкурентоспроможного сільського господарства є інвестиції в технології й людські ресурси. І сьогодні Бразилія – це країна, де кожен четвертий безпілотник працює на агросектор.

ІТ – наше все

Завдяки застосуванню ІТ, бразильським фермерам вдалося забезпечити стабільну життєздатність без щедрих субсидованих кредитів. Лучано Лара розповів, що тутешні агровиробники зовсім не залежать від державних субсидій та протекціонізму. Їх конкурентоспроможність походить від технологій, підприємництва та величезного потенціалу регіонів.

Читайте: Гройсман заговорив про ускладнення життя для бізнесу

Агробізнес країни є інтенсивним користувачем цифрових технологій і супутників. Близько 25% бразильських безпілотників працюють на місцевий АПК. Різні державні й приватні дослідницькі організації Бразилії стали потужним джерелом інновацій та підвищення продуктивності.

Результати вражають

Від 1975 р. площа територій під зерновими в Бразилії збільшилася вдвічі, а виробництво зросло в 4 рази. Ціна на продукти харчування знизилася на 80% у реальному вимірі. Бразилія нині є однією з п’яти найбільших виробників 36 товарів і першою з експорту сої, цукру, кави, курятини, м’яса та апельсинового соку.

Звісно, проблеми є, але фермерам вдається їх усувати:

«Агропромисловість моєї країни все ще стикається з багатьма труднощами: недостатньою логістикою, хаотичною податковою системою, обмеженнями на аутсорсинг та витратами через аграрну політику попередніх урядів. Подолання всього цього є суттєвою проблемою. Однак цю проблему цілком реально усунути», – резюмував пан Лара.

Нагадаємо, що в медіапроекті «Як живе іноземний фермер» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про закордонний досвід ведення ефективного підприємництва у сільському господарстві.

Технології   

3 години тому

Зерновим кооперативам компенсують 70% за придбане обладнання

Міністерство працює над розширенням напрямів держпідтримки фермерів і розглядає можливість компенсувати 70% вартості за придбане обладнання зерновим кооперативам – заявив на 29-му з’їзді АФЗУ заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Мінагрополітики.

19 червня відбувся 29-й з’їзд Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), під час якого аграрії мали можливість поспілкуватися з керівниками Мінагрополітики і визначити спільні рішення для подальшого розвитку АПК.

Читайте: Гройсман заговорив про ускладнення життя для бізнесу

В. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева наголосила на важливості підтримки молоді в бажанні займатися фермерством, щоб запобігти міграції людей із сільських територій.

«Які б технології не були, про яку економіку ми б не говорили, без людини на селі нічого не буде», – наголосила Ольга Трофімцева.

Для підтримки фермерських господарств в Україні передбачена бюджетна програма загальною вартістю 800 млн грн, яка охоплює 7 напрямів. Також діє програма здешевлення кредитів, компенсації витрат на техніку та садивний матеріал, і, за словами Віктора Шеремети, у 2019 р. заявки на компенсацію відсотків за залученими кредитами подало вже 700 агропідприємців.

Наразі в Уряді розглядають можливості розширенням напрямів державної підтримки аграріїв.

«Планується включити до компенсації 70% за придбане обладнання зернові кооперативи», – заявив Віктор Шеремета.

Landlord раніше повідомляв про те, що аграріям України від грудня 2018 до березня 2019 р. компенсували 131 млн грн за придбану техніку.

Фінанси   

4 години тому

Трофімцева шукає спільну мову з фермерами

«Спілкування з фермерами – це завжди непросто», – поділилася Ольга Трофімцева своїми відчуттями після з’їзду Асоціації фермерів і приватних землевласників України. Але перед Мінагрополітики та АФЗУ стоять спільні виклики і завдання, тому знаходити спільну мову дуже важливо.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

19 червня відбувся 29-й з’їзд Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), під час якого аграрії мали можливість поспілкуватися з керівниками Мінагрополітики і обговорити ключові проблеми у розвитку фермерських господарств.

Одне з головних завдань, котрі мають спільно вирішувати АФЗУ та Мінагрополітики, – створення умов для утримання молоді в селі. Ольга Трофімцева відзначила необхідність підтримання молоді в бажанні займатися фермерством – допомогти їм стати конкурентоспроможними, високорентабельними, виходити зі своєю продукцією на зовнішні ринки.

«Молодь має залишатися в селі, і ми своїми скоординованими напрацюваннями маємо забезпечити для цього всі умови», – наголосила в. о. Міністра.

За її словами Ольги Трофімцевої, для реалізації цих завдань насамперед потрібна активна та конструктивна взаємодія.

Не завжди у спілкуванні з фермерами вдається досягти конструктивного діалогу – через емоції та суперечки. «Але розмовляти треба. І знаходити спільну мову теж. І спільні рішення. Я цього спілкування не боюсь», – написала Ольга Трофімцева.

Landlord раніше повідомляв про те, що розмір держпідтримки молодим фермерам планують збільшити до 48 тис. грн.

Політика   

21 годину тому

Гройсман заговорив про ускладнення життя для бізнесу

Володимир Гройсман назвав «колосальною дурницею» необхідність оформлення малими господарствами ліцензій на зберігання пального. Прем'єр-міністр висловив сподівання, що Парламент встигне до 1 липня перенести терміни отримання відповідних ліцензій.

Про це повідомляє Економічна правда.

На засіданні Кабміну 19 червня Володимир Гройсман відзначив, що бізнес в Україні, насамперед малий, не готовий до встановлення ліцензування зберігання пального.

Читайте: Зберігання пального: чи треба фермерам реєструвати акцизні склади

На думку Володимира Гройсмана, зміни, внесені Законом України №2628-VIII, які вводяться в дію з 1 липня 2019 р. і які зобов’язують сільгоспвиробників оформлювати ліцензії на зберігання пального, покликані не полегшити, а «зробити важчим життя людей».

«Ми просили, щоб парламент переніс це, але поки що парламент займається іншими питаннями. Можливо, ми встигнемо до 1 липня ще раз попросити їх», – проінформував прем’єр.

Як повідомляв Landlord, фермерам загрожує півмільйона штрафу за відсутність ліцензії на зберігання пального.

Фінанси   

19 червня 2019 09:02

Зберігання пального: чи треба фермерам реєструвати акцизні склади

Мінагрополітики підтримує відтермінування реєстрації акцизних складів зі зберігання пального сільгоспвиробниками. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Володимир Топчій під час розширеної наради в Міністерстві з представниками агропідприємств.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Представники Мінагрополітики спільно з аграріями обговорили питання нововведень щодо зберігання пального сільгоспвиробниками. Нагальними проблемами для фермерів стали необхідність отримання ліцензії та реєстрації акцизних складів для зберігання пального, що потребує значних витрат коштів і часу.

Зазначені зміни передбачалися Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який вступає в силу з 1 липня 2019 р.

Читайте: Аграрні кандидати: хто із представників агросектора має шанси пройти в парламент

Представники аграрних підприємств та об’єднань галузі висловили своє бачення цих положень та окреслили шляхи вирішення проблемних питань. Озвучені ними пропозиції будуть узагальнені та розглянуті для змін до Закону України № 2628.

Своєю чергою урядовці наголосили, що Мінагрополітики підтримує відтермінування реєстрації акцизних складів зі зберігання пального, оскільки воно використовується виключно для власних потреб.

Як повідомляв Landlord, фермерам загрожує півмільйона штрафу за відсутність ліцензії на зберігання пального.

Фінанси   

Показати ще