Новини    5 години тому

Kernel: захист портів і агроінфраструктури залишається головним викликом для аграрного сектору України


Агробізнес України стикається з постійною загрозою через атаки Росії на порти та аграрну інфраструктуру. За оцінками Мінагрополітики, прямі втрати галузі вже перевищують $11 млрд, непрямі — $72 млрд.

Про це під час міжнародної конференції «Fair Play» заявили представники агрохолдингу Kernel.

Зокрема, за словами директорки з комунікацій та взаємодії з урядом агрохолдингу Kernel Катерини Співакової, ключовими викликами для агробізнесу залишаються захист портів і аграрної інфраструктури.

«Для агробізнесу великим викликом лишається захист портів та аграрної інфраструктури. За даними Міністерства аграрної політики України, прямі збитки сектору вже складають $11 млрд, непрямі — $72 млрд — це скорочення виробництва, замінування, руйнування логістичних ланцюгів та інше. До 25% території України — тимчасово окуповані або забруднені мінами. Разом із тим, окуповані активи та сільськогосподарські землі Росія використовує для власного виробництва», — наголосила Катерина Співакова, директорка з комунікацій та взаємодії з урядом Kernel.

У компанії Kernel також заявили, що цілеспрямовані атаки Росії на аграрну інфраструктуру України створюють загрозу для глобальної продовольчої безпеки. За словами Співакової, такі дії є формою шантажу з боку РФ щодо міжнародної спільноти, яка залежить від українського експорту.

Учасники дискусії окремо зупинилися на необхідності посилення санкційного тиску на Російську Федерацію. Запровадження нових санкцій розглядається як один із головних важелів економічного впливу на країну-агресора та як спосіб зменшення її ресурсів для ведення війни.

Конференцію «Fair Play» організував Офіс Президента України. Захід було присвячено обговоренню нових санкційних інструментів проти Росії, а також посиленню ефективності вже діючих обмежень. У ній взяли участь Спеціальний посланник Європейського Союзу з питань виконання санкцій Девід ОʼСаліван, представники уряду України, іноземні дипломати, а також міжнародні партнери.

Новини за темою:  Турецькі кавуни на українських прилавках: чи варто їх купувати та які ціни очікують у сезоні

Нагадаємо, станом на 2024 рік Україна залишається одним із ключових експортерів агропродукції у світі, зокрема зернових, олійних культур та продуктів їхньої переробки. Знищення або пошкодження логістичної інфраструктури може мати негативні наслідки не лише для економіки України, а й для продовольчої безпеки в глобальному масштабі.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...