Новини / Аналітика     27 серпня 2019 17:18

Кернел, ІМК, МХП, ЛНЗ і Cygnet стали першими учасниками бенчмарк-аналізу Agrohub BM

Agrohub BM завершив першу хвилю бенчмаркінгу українських агрокомпаній. Вона тривала з березня до липня 2019 року, і в ній взяли участь 5 холдингів: Кернел, ІМК, МХП, ЛНЗ і Cygnet. Проаналізовано земельний банк 1 млн га. Для зіставлення і визначення кращих практик було зібрано понад 200 показників за чотирма напрямами: агроефективність, персонал, техніка і точне землеробство.

Олексій Колбасинський, лідер напрямку Agrohub BM: «На нинішньому етапі найважливіше – розробити єдині підхід і методологію, що забезпечують коректне порівняння показників і проходження першої кривої навчання». Це стало можливим завдяки спільній праці експертів від компаній-учасників першої хвилі і команди Agrohub.

Читайте: Безпечно для бджіл: британські науковці розробили альтернативний ЗЗР

Ігор Шилюк, гендиректор Cygnet, вважає що Agrohub BM закладає міцний методологічний фундамент: «Кожна компанія вважає себе високоефективною. Але чи так це насправді? Саме бенчмаркінг дозволяє порівняти власні показники з показниками інших підприємств і зрозуміти свої сильні сторони і зони розвитку в порівнянні з іншими. Бізнес мислить цифрами, а не інтуїцією, і бенчмаркінг дає вимірювані параметри, які підтверджують або спростовують наше розуміння того, наскільки ефективна компанія, і що їй потрібно покращувати».

«Участь у таких проектах завжди виграш для компанії – це можливість подивитися на себе дещо іншим поглядом: у чомусь переконатися в правильності обраної стратегії та побудови процесів, а в чомусь – знайти додаткову інформацію для роздумів та сформувати плани вдосконалення», – переконана Оксана Покотинська, начальник управління операційної ефективності напрямку рослинництво МХП.

«Дуже важливо оперувати чистими та релевантними даними, адже саме від цього залежить і наступний рівень якості рішень. Достатня кількість учасників з відповідним рівнем організаційної та управлінської культури – не менш важливий складник у таких проектах, а відкритість – показник зрілості компаній. Кінцевий продукт, сформований нашими партнерами Agrohub, цілком задовольняє наш запит і не втрачатиме свою актуальність з роками, а 20% кращих показників спонукають піднімати свій рівень, хоч саме ти і можеш його задавати», – говорить Оксана Покотинська.

«З усього розмаїття інформації необхідно було знайти саме ті показники й аналітичні зрізи, які були б максимально корисні для менеджменту компаній-учасників. Найскладнішим було тримати у фокусі загальну картину і при цьому врахувати всі вимоги та побажання учасників. Адже ми всі проходили цей шлях уперше», – вважає Олексій Колбасинський.

Агрохолдинг Кернел уже кілька років реалізує процес бенчмаркінгу власними силами з деякими агровиробниками. Євген Осипов, генеральний директор Кернел: «Команді Agrohub вдалося провести складний тип бенчмаркінгу – зіставлення виробничих показників окремих українських агрокомпаній, а не просто середньоринкових даних. В Україні це робити вдвічі важче, ніж на розвинених ринках, тому що більшість компаній не готові розкривати свої внутрішні дані. Agrohub зробив велику роботу зі збору даних, був проведений дуже детальний аналіз і глибоке дослідження процесів, що забезпечило ґрунтовний та всебічний результат. Agrohub BM проводився вперше, але одразу довів свою ефективність. Зі збільшенням кількості учасників точність даних і цінність проекту зростатимуть. Ми й надалі готові долучатися до досліджень, розкривати всі дані, оскільки зацікавлені не тільки в зростанні власної ефективності, а і в спільному розвитку аграрної галузі в Україні. Віримо, що завдяки синергії агровиробників наша країна зможе досягти загального показника вирощування зернових у 100 млн тонн і впевнено тримати лідерство на світових ринках».

Юлія Порошенко, засновниця Agrohub: «Участь у бенчмаркінгу – унікальний приклад того, як агрокомпанії України об’єднуються заради досягнення загальних вигод. Адже обмін кращими практиками збільшує розмір “спільного пирога” за рахунок підвищення ефективності всіх учасників проекту».

Алекс Ліссітса, генеральний директор ІМК: «Інструмент порівняльного аналізу ефективності підприємств шляхом бенчмарк-аналізу практикується вже багато років у всьому світі. Я радий, що український агросектор нарешті теж має можливість дізнатися про кращі практики в агробізнесі. Вважаю проект Agrohub BM надзвичайно корисним для будь-якої компанії в агросекторі, незалежно від розташування і розміру, і всім рекомендую доєднатися!».

У планах Agrohub BM – провести в цьому році другу хвилю бенчмарк-аналізу, в якій подвоїти земельний банк і залучити до дослідження ще 5-6 агрохолдингів. Agrohub BM підкреслює, що найважливішими критеріями для участі в бенчмаркінгу є наявність, достовірність і повнота даних у компанії, а також розташування посівів у фокус-регіонах дослідження.

Суть бенчмаркінгу – в аналізі діяльності конкурентів або різних підрозділів одного холдингу, що дозволяє анонімно порівняти їх показники та виявити кращі галузеві практики. Бенчмаркінг дає компанії розуміння тієї позиції, яку вона займає щодо своїх конкурентів і ринку в цілому, допомагає оцінити ефективність процесів і визначити, які місця вимагають посилення і які є точки зростання.

Landlord раніше повідомляв про те, що платформа Agrohub систематизувала досвід українських інновацій в агросфері.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також