Новини    11 жовтня 2017 20:12

Кава та сир з Європи можуть подешевшати


З 2018 року знизиться мито на імпорт до України деяких продуктів, вироблених в Європейському Союзі. Серед них — чай, мелена кава, лосось, тверді сири. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж.

Зокрема, на чай та каву мито знижується з 10 до 2,5%, лосось – з 10 до 5%, а на сири Брі та Гауда – з 10 до 5%. Таким чином, пачка чаю вагою 100 грамів з урахуванням сьогоднішніх цін повинна подешевшати на 2,7 грн, меленої кави — на 5,4 грн, а кілограм Брі – на 17 грн.

«Найбільший зиск від зниження мит отримають люди середнього достатку через те, що вони купують більший асортимент продукції. Менш забезпечені відчують зниження митного навантаження переважно на чай та каву», – каже Дорошенко.

Однак споживачі можуть не відчути зниження мит через девальвацію гривні. Уряд наступного року очікує знецінення національної валюти на 11%.

«Проте зазначені товари будуть дорожчати менш, ніж інші», – міркує голова асоціації.

Очікується, що зниження мит на імпорт європейських товарів усуне корупційні складові на митниці. Значна частина мит вже обнулена, а інші поступово знижуватимуться до 0%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...