Новини    20 вересня 2017 14:25

Картопля подорожчає не раніше грудня


Якісної картоплі населення та промислові виробники цьогоріч зберуть менше, хоча загальна площа вирощування порівняно з минулим роком майже не змінилась, повідомляє Інфо-Шувар.

На врожай негативно вплинули пізні заморозки, перепади температури в період дозрівання. Через посуху в липні та вересні постраждав урожай в центральних та південних регіонах, особливо в приватних господарствах. Ці втрати можуть компенсувати західні області, де ситуація задовільна.

«Збирання врожаю в західному регіоні в самому розпалі. Головне, щоб погода не нашкодила в найближчі 2-3 тижні», – каже Микола Гордійчук, віце-президент Асоціації виробників картоплі.

Нині виробники прагнуть позбутися некондиційного врожаю, який не буде довго зберігатися. Тому ціни на ринку падають. За останній тиждень картопля подешевшала на 15-20%. На гуртовому ринку у Львові ціна коливається від 3,8 до 4 грн/кг, в Херсоні – 4-4,5 грн/кг, в Києві – 3,8-4,2 грн/кг. Подорожчання не варто очікувати аж до грудня, кажуть експерти.

«У вересні пропозиція на ринку найбільша, тому зниження цін – звичне явище, – пояснює Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи. – Проте, і попит зараз найвищий. Гуртові компанії заповнюють сховища, населення робить запаси на зиму».

Торік урожай картоплі в Україні становив 21,7 млн тонн. Станом на початок вересня цього року зібрано 15,3 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...