Новини / Рослинництво     16 квітня 2020 16:06

Карантин змушує фермерів Донеччини масово вирізати поголів’я худоби

Малі фермери Донеччини зазнають чималих збитків та змушені скорочувати поголів’я корів та іншої худоби. Адже через закриття ринків під час карантину їм ніде продавати свою продукцію.  

“Ми його здавали на базарі – продавали, здавали оптом, коли як виходило. А зараз у зв’язку з цим коронавірусом не ходить автобус. Ну і чим його везти? У нас транспорту нема. То так, сусідкам віддаю, роздаю, у кого нема корів”, – розповіла власниця корови пенсіонерка Анна Фірцак з Чермалика.

“Я дві тисячі усього отримую пенсії, що я з нею можу зробити з тою пенсією? Чи за газ заплатити, чи за світло, чи ліків собі купити – мені 67 років, я без тих ліків не можу. Мало того, що бомблять, жоден вечір спокійно не спиш, тому що стрілянина. Мало того, тепер ще й автобус забрали, щоб не можна було ні копійку якусь заробити”, – бідкається жінка.

Читайте: В Україні опустили ціни на м’ясо

Через те, що нічим годувати худобу, власники почали її позбуватися. Фермерка Юлія Єгуртова зі своїх 18 корів чотирьох здала на м’ясокомбінат.

“Нічим годувати, нікуди дівати молочку. Ми коли реалізуємо молочну продукцію, ми купуємо відразу корм для того, щоб годувати тиждень цих корів”, – пояснює фермерка.

Та й телят власниця планує продати. Скаржиться: хотіла б залишити собі, але не має чим годувати. Через карантин молоко продавати ніде, тож гроші найближчим часом не з’являться.

В обласному департаменті агропромисловості фермерам пропонують продавати молоко через інтернет.

Джерело: 5 канал

Нагадаємо, що в Україні під час пандемії знову закрили малі продовольчі ринки.

Читайте також

Матеріали по темі