Новини    27 жовтня 2017 15:38

Канада купує український мед, соки й агротехніку


Український експорт до Канади поповнився 154 новими товарними позиціями. Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – продавці України Наталія Микольська, передає «Інтерфакс-Україна».

«Найбільший приріст показали несировинні товари. Зростання стосується таких позицій як пристрої на рідких кристалах, звукове електрообладнання, борошно, обладнання для обробки гуми й пластмаси, апаратура з використанням рентгена, друкарське обладнання. З аграрної продукції – сік, мед, соняшникова олія. Тобто, зростають позиції з високою доданою вартістю», – зазначила Микольська.

У грошовому вираженні нові 154 експортні позиції складають загальний обсяг експорту $10,2 млн.

Значно зростає експорт в нових нішевих сегментах. У деяких з них приріст становить від 500% до 8000%.

«Такі цифри означають, що відбувається заповнення нових ніш, раніше ніким не зайнятих. Йдеться про такі товари як енергетичне обладнання, агротехніка. Досвід показує, що зростання експорту відбувається спочатку за рахунок заповнення нових ніш, і тільки тоді переходить до розширення вже існуючих секторів експорту», – зазначив Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Згідно з прогнозними розрахунками, введення в дію угоди призведе до незначних втрат доходів держбюджету, зокрема від скасування ввізних мит – приблизно на $1,2 млн в перший рік дії угоди. У той же час вони можуть бути компенсовані за рахунок ПДВ, а також збільшення припливу прямих іноземних інвестицій в обсязі близько $36 млн протягом 3 років.

За даними Державної фіскальної служби, товарообіг України і Канади в січні-вересні 2017 року склав $230,264 млн.

За вісім місяців експорт товарів до Канади виріс в порівнянні з січнем-серпнем 2016 року у 70,9%, або на $ 12,9 млн – до $ 31,2 млн.

Український уряд розраховує на 10-кратне зростання експорту – до $ 200-300 млн в найближчі п’ять років.

Угода про Зону вільної торгівлі  між Україною і Канадою набрала чинності 1 серпня цього року.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...