Новини    16 серпня 2017 20:17

Ізраїль просить гарантій продуктової безпеки в України


Україна та Ізраїль найближчим часом підпишуть угоду про вільну торгівлю. Зокрема, саме завершується робота над текстом угоди. Про це говорить міністр з питань охорони навколишнього середовища Ізраїлю, міністр у справах Єрусалима і спадщини Зєев Елькін, повідомляє Інтерфакс.

«Україна сьогодні – один з головних постачальників пшениці в Ізраїль, вона просила гарантувати досить великі пільги в рамках зони вільної торгівлі з постачання пшениці. У принципі Ізраїль був готовий піти назустріч, але просив гарантій продуктової безпеки, тобто гарантій поставок, незалежно від того, що відбувається в Україні. Це нетривіально, бо є правило, згідно з яким в неврожайні роки в першу чергу продукт йде на внутрішній ринок і є право порушення міжнародних зобов’язань на поставки. Ми шукаємо формули, які дозволять Ізраїлю бути впевненим, що він може розраховувати в довгостроковій перспективі на українські поставки зерна, а Україні – отримати ті пільги при постачанні пшениці, які вона просила в рамках цього договору», – каже Елькін.

Експерти зазначають, що ізраїльський ринок не відкриється для українських підприємців на 100%. Українські компанії цікавить ринок сільськогосподарських і молочних продуктів і загалом переробна промисловість.

Окрім того, підписання угоди з Ізраїлем дозволить українським виробникам долучатися у ланцюги постачань для третіх країн.

Український експорт до Ізраїлю сягає $1,5 млрд і перевищує імпорт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...