Новини    16 липня 2018 17:12

Із гектара ріллі господарства НААН можуть заробляти до 25 тис. гривень


Загалом у розпорядженні Національної академії аграрних наук знаходяться 450 тис. га землі. З усього земельного масиву 364 тис. га ріллі. З одного гектара ріллі господарства реалізовують продукції в середньому на 12 тис. грн. Залежно від культур, умов вирощування, кваліфікації співробітників і менеджменту ця сума може сягати 25 тис. грн. Про це заявив Президент НААН Ярослав Гадзало в інтерв’ю БізнесЦензор

Він додав, що господарства Національної академії аграрних наук продовжують нарощувати ефективність використання земельних ресурсів.

Загалом валовий прибуток за підсумками минулого року становив 723 млн грн. Господарства академії виготовили продукції на 3,9 млрд грн, податків заплатили 998 млн грн.

Водночас Ярослав Гадзало зазначив, що високе податкове навантаження залишається основною проблемою, яка стримує розвиток академії. На сьогодні наукові установи платять 75% відрахувань від прибутку з наукової діяльності. Це понад 100 млн грн на рік.

«Науці важко розвиватися в таких умовах. Наприклад, торік система академії заробила 357 млн грн на спецрахунок. А один тільки селекційний фінський комбайн, який нам потрібен, коштує $180 тис. А їх треба не менше 10 штук. А зароблені гроші – це зарплати, відрахування, мінеральні добрива, засоби захисту, техніка», – зазначив Президент НААН.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...