Новини    25 серпня 2017 19:59

Ірак повернув українську курятину на свій ринок


Тимчасову заборону на поставки продукції птахівництва українського походження одним з останніх зняв Ірак. Її було запроваджено через випадки високопатогенного грипу птиці на території України.

Як повідомляє Міністерство закордонних справ Республіки Ірак, таке рішення нещодавно прийняв іракський уряд. У червні вперше заговорили про можливість його ухвалення.

За даними Державної фіскальної служби, в 2016 році Ірак був найбільшим покупцем української курятини. Україна продала в цю країну м’яса птиці на $ 78,4 млн – це 26,79% від загального обсягу курячого експорту.

Загалом поставки української аграрної продукції до Іраку в минулому році досягли $142,5 млн. За перший квартал 2017-го Україна відправила в країну продукції на $16,8 млн. Крім курятини, Ірак купує інше м’ясо, субпродукти, яйця, рослинну олію, фрукти і овочі, горіхи і цедру.

Навесні поставки продукції птахівництва з усієї території України через спалахи пташиного грипу скасували Китай, Катар, Ємен і Йорданія. Гонконг, ЄС, Саудівська Аравія і ОАЕ застосували принцип регіоналізації та заборонили поставки української продукції птахівництва з тих областей, де були зафіксовані спалахи хвороби.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...