Новини    25 жовтня 2022 09:08

Ініціатива AGRI від USAID допоможе зберегти зерно понад двом тисячам українських аграріїв


Понад 2 тисячі сільськогосподарських виробників отримають послуги зі зберігання зерна у рамках ініціативи AGRI (Agriculture Resilience Initiative) від USAID. Для цього USAID закупило понад 8 тисяч рукавів для зберігання зерна, 29 зернопакувальних машин та бункерів-перенавантажувачів. Агентство також підтримає встановлення модульних сховищ/ангарів для зберігання зерна загальною місткістю 77 тисяч тонн.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

У рамках AGRI, агропідприємства отримають доступ до зберігання зерна через 13 компаній-провайдерів у різних регіонах України. Перший договір про надання послуг уже підписано з БО “Львівська аграрна дорадча служба” – найближчим часом 200 малих і середніх агровиробників Львівщини матимуть, де зберігати зерно.

Ініціатива AGRI передбачає, що компанії-надавачі послуг відповідатимуть за створення хабів/майданчиків для зберігання зерна, закупівлю й доставку обладнання та витратних матеріалів. Вони формуватимуть і навчатимуть сервісні бригади. Серед їх функцій – також надання сервісних послуг із доробки та зберігання зернових та технічних культур: ідеться, зокрема, про лабораторний та консультаційний супровід виробників із моніторингу зберігання зерна, збереження його якості та маркетингу, послуги з розпакування тощо.

Завантаження зерна у рукави для зберігання розпочнеться до кінця жовтня; до кінця листопада всі 13 грантерів Програми USAID АГРО вже надаватимуть послуги з пакування.

Рукави та обладнання надаватимуться безкоштовно, але сервісні послуги з пакування та зберігання будуть платними.

Довідка: Ініціативу на підтримку стійкості агросектору – AGRI-Україна – започаткувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в липні цього року. Ця програма покликана допомогти аграріям зберегти зерно, сприяти виробництву, переробленню та експорту с/г продукції, а також розширити доступ с/г товаровиробників до фінансування. Зокрема, у межах AGRI українські фермери отримають засоби для тимчасового зберігання приблизно 1,5 млн тонн зерна. Проєкт здійснюється Програмою USAID АГРО, яку впроваджує компанія Chemonics International.

Нагадаємо: Загальна сума гуманітарної допомоги, яку USAID надала українцям, сягнула понад $1 мільярд, а загальний внесок уряду США – понад $1,5 мільярда.

Крім того, незалежне агентство федерального уряду США з міжнародного розвитку USAID передало українським аграріям 28 супутникових інтернет-терміналів Starlink.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...