Новини    09 листопада 2023 14:44

Імпорт молочних продуктів показав найбільший показник з березня 2022 року


У жовтні цього року в Україну було імпортовано молочної продукції на 35% більше, ніж торік в аналогічний період. Всього протягом минулого місяця було імпортовано 6,08 тис. тонн молочних продуктів, що на 27,8% більше, ніж у вересні.

За даними асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, нині фіксується ріст в усіх категоріях. Водночас найбільші об’єми імпорту займають сири – 3,2 тис. тонн. За останній місяць імпортували 619 тонн вершкового масла, що є найбільшими показниками з листопада 2021 року.

З початку 2023 року було імпортовано 48,89 тис. тонн молочних продуктів. Цей показник на 6,1% менше, ніж у жовтні торік, але водночас вартісний показник більший на 11,3% ($210,2 млн).

Також стабільними залишаються об’єми експорту вже другий місяць поспіль — 8,25 тис. тонн. Цей показник не змінився порівнюючи з аналогічним періодом минулого року. Утім його вартісний показник знизився на 19% та становить $226,94 млн.

“У жовтні найбільше зросли світові ціни на сухе молоко. Це сталося головним чином під впливом різкого зростання імпортного попиту як за контрактами з короткими, так і тривалими термінами постачання. Додатковим фактором зростання цін на молочну продукцію стала обмеженість постачання молока в Західній Європі та деяка невизначеність щодо впливу погодних умов на виробництво в країнах Океанії”, – пояснив аналітик УКАБ Максим Гопка.

У світі зросли ціни на вершкове масло. Причиною стало зміцнення роздрібних цін перед початком зимових свят у Західній Європі та збільшення імпортного попиту з країн Північно-Східної Азії. Дещо знизилися ціни на сир.

В Україні ближче до зими очікують значного подорожчання овочів, фруктів та молочної продукції. Голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду зазначив, що рекордсменами знову стануть яйця.

Албанія погодила, що українські молочні продукти можуть потрапляти на її ринок. Дві країни погодили форму міжнародного ветеринарного сертифіката для термічно оброблених молочних продуктів, які призначено для людини.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...