Новини / Інвестиції     14 вересня 2021 19:32

Європа виділить $90 млн на реконструкцію зрошувальної станції на Одещині

Обладнання станції вже давно відпрацювало свій подвійний ресурс, навіть сталося 16 великих аварій

ЄБРР готовий виділити $92 млн на реалізацію проєкту, що дасть можливість розширити поливні площі Нижньо-Дністровської системи з 12-ти до 40 тис. га в Одеській області.

Як уточнюється, станція призначена для подачі води на зрошення земель в Біляївському та Овідіопольському районах. На площі 34,4 тис. га. Водозабір із р. Дністер в с. Маяки.

ГНС потребує реконструкції:

  • підвідного каналу;
  • водозабірної споруди;
  • насосно-силового обладнання;
  • напірних водоводів;
  • грузопідйомне обладнання (козловий, мостовий канал та ін.).

Білгород-Дністровське міжрайонне управління водного господарства вже має укладені договори з 56 водокористувачами. Також впроваджуються 12 проєктів по відновленню зрошення в області, що дасть можливість планомірно збільшити поливні поля ще на 35 тис. га, залучити нових інвесторів і товаровиробників. На реалізацію даних проєктів планується залучення 350 млн грн.

Довідка. Станція призначена для подачі води на зрошення на площі 34,4 тисячі гектар, водозабір відбувається з річки Дністер, в селі Маяки Білгород-Дністровського району. За оцінкою спеціалістів насосно-силове обладнання вже давно відпрацювало свій подвійний ресурс. І попри те, що на ГНС проводяться поточнi і капітальні ремонти, аварії тут – постійні: за минулі 50 років експлуатації на головній насосній станції Нижньо-Днiстровської зрошувальної системи сталося 16 великих аварій, що призводило до зупинки насосної станції на період від 5 до 32 днів.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд виділить 100 млн грн на підтримку фермерів.

Джерело: Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської облдержадміністрації

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також