Новини / Фінанси     04 квітня 2022 17:53

ЄС виділить 330 млн євро для забезпечення продовольчої безпеки в Україні

Єврокомісія зобов’язалася вжити заходів для забезпечення того, щоб ЄС — чистий експортер продовольства та великий виробник агропродовольчої продукції — міг зробити свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки в Україні.

Європейський Союз запускає Програму екстреної підтримки ЄС у розмірі 330 мільйонів євро, яка забезпечить доступ до основних товарів та послуг в Україні та захистить місцеве населення. 23 березня Комісія оголосила про пакет заходів для підвищення продовольчої безпеки та підтримки фермерів ЄС, які страждають від високої вартості сировини, наприклад енергії та добрив, повідомляє HIS Markit.

“Ми не дозволимо Україні залишатися на самоті перед російською агресією”, — наголосив  Комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський.

Він зазначив, що “ключовим пріоритетом ЄС є забезпечення українців достатньою кількістю їжі, пального та води”.

Войцеховський заявив, що продовольча безпека викликає серйозне занепокоєння в Україні, тому що “рф, схоже, навмисно завдає ударів по місцях зберігання харчових продуктів і знищує їх”.

Очікується, що це спричинить ще більшу нестачу продовольства для українців, а також перебої з поставками, які стосуватимуться всього світу, особливо країни з низьким рівнем доходу, що залежать від імпорту.

Єврокомісія зобов’язалася вжити заходів для забезпечення того, щоб ЄС — чистий експортер продовольства та великий виробник агропродовольчої продукції — міг зробити свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки в Україні.

Окрім цього, комісар пообіцяв допомогти країні з посадкою та вирощуванням зернових і олійних культур для забезпечення власних потреб у продовольчих товарах, а також для збереження експортного потенціалу українських виробників.

Нагадаємо, Європейська комісія запропонувала встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною. Товари повинні переміщатися якомога легше в обох напрямках, щоб зменшити вплив війни на ланцюжок поставок сільськогосподарської продукції.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про новий План відновлення України, який об’єднає країни світу: від США до Японії, від Австралії до Канади.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також