Новини / Фінанси     17 грудня 2021 08:45

ЄС спрямує €100 млн на економічну трансформацію сільської місцевості України

Україна отримає найбільшу підтримку серед країн Східного партнерства у межах Економічного та інвестиційного плану

На Саміті Східного партнерства (СхП) було офіційно представлено Економічний та інвестиційний план для країн СхП. Він передбачає залучення €2,3 млрд як гранти, поєднання фінансових ресурсів та гарантій, що сумарно має потенціал залучити до €17 млрд державних і приватних інвестицій. Про це повідомляє пресслужба «Урядового порталу».

«Україна отримає найбільшу підтримку серед країн Східного партнерства у межах Економічного та інвестиційного плану. Флагманські ініціативи охоплюватимуть сфери спільних інтересів для України та ЄС, зокрема сприятимуть реалізації Європейського зеленого курсу, цифровій трансформації. Вагома частина фінансування буде спрямована на підтримку малого й середнього бізнесу, який суттєво постраждав під час пандемії. Ми дякуємо партнерам за підтримку та очікуємо на початок практичної реалізації флагманських проєктів», — наголосила Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Так, серед флагманських ініціатив, реалізацію яких ЄС підтримає в Україні, є наступні:

  1. Підтримка сталої, інноваційної, зеленої та конкурентоспроможної економіки. Бюджет: €1,5 млрд. ЄС підтримає програми, орієнтовані на бізнес-інкубатори, та сприятиме доступу МСП до фінансування, розширюючи їхні експортні можливості. Метою є безпосередня підтримка близько 100 тис. МСП та самозайнятих людей у розробці бізнес-моделей, які також будуть стимулювати кліматично нейтральну, стійку та циркулярну економіку.
  2. Економічна трансформація сільської місцевості. Бюджет €100 млн. Земельна реформа є однією з найважливіших реформ, яка зараз проводиться в Україні, підкріплюючі повний перехід до ліберальної економіки. ЄС зробить внесок у Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який надасть понад 10 тис. малим фермерським господарствам швидкий доступ до доступних кредитів.
  3. Покращення сполучення шляхом модернізації на пунктах перетину кордону. Бюджет: €30 млн. Йдеться про запровадження електронних черг та обробки даних (особливо для вантажних автомобілів), які дозволять спростити бізнес-процеси, зокрема, шляхом інтегрованого обміну даними. Ці кроки буде доповнено подальшим удосконаленням транспортної інфраструктури, розширенням мережі TEN-T, включаючи залізничне та автомобільне сполучення між великими містами України та пунктами перетину кордону з державами-членами ЄС.
  4. Прискорення цифрової трансформації — модернізація загальнодоступної ІТ-інфраструктури (сервери, центри обробки даних тощо). Бюджет: €200 млн.
  5. Підвищення підтримки енергоефективності та водневої енергетики. Бюджет €100 млн. Фінансування спрямують на підтримку Фонду енергоефективності, розвиток чистої та відновлюваної енергетики в Україні.

Раніше Landlord повідомляв, що інвестиції у вітчизняний аграрний сектор економіки зростають.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!