Новини    11 травня 2022 21:21

ЄС планує збільшити експорт продовольства з України наземними маршрутами – Bloomberg

В Європі розробляється план експорту продуктів харчування з України наземними маршрутами – Bloomberg

Європейський Союз намагається допомогти Україні експортувати товари, котрі через блокування портів Росією неможливо вивезти морем. Про це інформує Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Для цього спеціалісти розробляють сухопутні шляхи через сусідні країни.

Агенція інформує, що Україна нещодавно усунула деякі бар’єри торгівлі. Однак, виконавчий орган ЄС схвильований  через можливу появу проблем експорту, пов’язаних з недостатньо розвиненою інфраструктурою для таких задач.

Україна спільно з європейськими партнерами інтенсивно працює над тим, щоб до початку літа встигнути експортувати хоча б 25 мільйонів тонн зерна та підготувати все для наступного врожаю.

Тому Європейська комісія розгляне стратегію, котра буде стосуватись технічних та бюрократичних ініціатив по прискоренню постачання масел, кукурудзи та пшениці, пише Bloomberg.

Читайте також: Байден звинуватив Путіна у зростанні цін на продукти харчування у світі

Європейські офіційні особи заявили, що пошук вирішення проблем експорту продуктів харчування повинне стати пріоритетом не тільки для запобігання продовольчої кризи у світі, але і для забезпечення надходження прибутків в Україну, котрі так важливі під час війни з окупантом.

Нагадаємо, що через блокування морських портів Україна втрачає по 170 млн $ щодня.

Довідка. Максимальна експортна можливість транспортування  залізною дорогою набагато нижча, ніж чорним морем. Але навіть часткове відновлення експорту є вкрай важливим для роботи аграріїв, заявив у квітні генеральний директор “Асоціації Українського клубу аграрного бізнесу” Роман Сластьон.

Катерина Марковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...