Новини / Рослинництво     01 квітня 2020 12:03

Якісні препарати та вдосконалена технологія обробітку ґрунту — Олександр Гапчук розкриває секрети врожайності

Керівник господарства «Лан» Олександр Гапчук в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів про технологію обробітку та комплекс добрив, завдяки яким його підприємству вдається досягати серйозних показників врожайності за умов посухи.

У сільському господарстві Олександр Гапчук працює вже 35 років поспіль, однак лише у 2000-му вирішив займатися власною справою. На Миколаївщині господар відродив ферму, яка мала 1400 га землі та 1,4 млн гривень боргів.

Відтоді пан Гапчук істотно зміцнив своє підприємство, позбувся боргів, модернізував техніку та розширив земельний банк.

«Ефективне господарювання дало змогу наростити оброблювані площі до 3250 га, а також цілковито оновити технічну базу підприємства», — розповідає господар.

Утім, за цей час на Миколаївщині істотно змінився клімат, який з помірно континентального переходить у континентальний, що змушує тамтешніх фермерів перелаштовувати свою діяльність на полях.

«З липня минулого року в нас випало усього лише 50 мм опадів. Постійні посухи змушують повністю відмовитися від вирощування ярих культур, зробивши ставку на озимі зернові та ріпак», — констатує пан Гапчук.

Однак, навіть попри такі кліматичні міграції господарству «Лан» вдається тримати високу планку врожайності. Так, підприємство отримало 50 ц/га пшениці, 52 ц/га ячменю та 20 ц/га ріпака. Для цього було вдосконалено технологію обробітку ґрунту (впроваджено Strip-Till для ріпака) та внесено якісне підживлення.

Читайте: Як отримати прибавку 5 центнерів пшениці з гектара в умовах напівпустелі: кейс господарства Лан

Олександр Петрович особливо відзначає ефективність добрив із лінійки «Ерідон» — бельгійських мікродобрив для позакореневого підживлення Розалік та Розасоль виробництва компанії Rosier та азотно-сірчаних добрив для підживлення озимих культур (тіосульфат амонію).

Фахівці компанії «Ерідон» пропонують використовувати для підживлення озимої пшениці різні продукти лінійки Розалік залежно від умов вегетації та фази розвитку рослин. Так, ранньої весни слід вносити 2 л/га Розалік (РК+МЕ), холодної сухої осені — 2 л/га Розалік (Zn, P, N, S) або ж 2 л/га Розалік (Mg, Mn, S, N).

«Позакореневе внесення препаратів Розалік оптимально поєднувати з мікродобривами лінійки Розасоль, як на озимій пшениці, так і на інших культурах. Зокрема, це стосується використання таких препаратів, як Розасоль 29–10–10–3+ME та Розасоль 18–18–18+ME. Завдяки внесенню Розалік та Розасоль у порівнянні з іншими технологіями вирощування ми гарантовано отримуємо прибавку в півтонни на озимих зернових», — каже Олександр Гапчук.

Нагадаємо, раніше Олександр Гапчук у спецпроєкті «Всупереч клімату» презентував кейс про підвищення врожайності в умовах посухи, розповів про своє ставлення до відкриття ринку землі й поділився власними міркуваннями щодо вибору автівки.

Читайте також