Новини / Рослинництво     26 квітня 2020 12:06

Як виростити розмарин у вашому господарстві

Особливості вирощування та догляду за розмарином.

У природних умовах чагарник може виростати у висоту до 2 метрів. При гарному догляді і дотриманні правил агротехніки розмарин здатний довгі роки радувати оточуючих декоративними квітами та листям, що нагадують голки. Походить з країн Середземного моря.

Розмарин з біблійних часів використовується як лікарська, пряно ароматична, фітонцидна і декоративна рослина. Його рекомендують для озеленення установ, офісних приміщень, садів і парків, що мають профілактично-оздоровчий напрямок.

Свіжий, бадьорий аромат розмарину збільшує концентрацію уваги, знімає нервову напругу.

Читайте: 100 т на місяць і клієнт Нестле: як печериці з Дрогобича підкорили ринок України ВІДЕО

В умовах відкритого ґрунту північної смуги розмарин, на жаль, вимерзає. Тому восени рослини з ділянки пересаджують в горщики і вносять в приміщення. Горщики поміщають на підвіконня самого світлого вікна.

Необхідно стежити, щоб земляний ком не пересихав і не промерзав. Ґрунт повинен бути помірно вологим. Корисно періодично обприскувати кущики, тоді листки будуть соковитими і блискучими.

Якщо недостатньо світла, а температура в приміщенні відносно висока, верхівки пагонів починають витягуватися, бліднути, в’янути. Таке явище спостерігали деякі власники розмарину. Особливо на початку зими, коли дні короткі, до того ж весь час стоїть похмура погода, світла для рослин було недостатньо.

Щоб надати рослинам привабливий вигляд, можна відщипнути витягнуті верхівки.

Коли довжина дня почне збільшуватися, та й погода ближче до весни частіше буде ясною, на рослинах відростуть більш компактні пагони. У квітні їх вже можна буде вкорінювати.

Проводячи вирощування розмарину у відкритому ґрунті, необхідно вибрати сонячне місце, бажано з хорошим дренажем і поживним ґрунтом.

Поливати розмарин потрібно помірно, а в жарку погоду кущі слід обприскувати водою, і тоді цінна рослина стане у нагоді в потрібні хвилини.

Нагадаємо, як власник горіхового саду з Вінничини  заробляє 200-300 тис. грн з гектара.

Читайте також

Матеріали по темі