Новини / Кейси     26 червня 2019 12:48

Як вирощують мелітопольську черешню: за 3 роки компанія інвестувала у свій розвиток 20 млн грн

Один із найбільших українських садівників – «Мелітопольська черешня» – обробляє 15 тис. га, з них  452 га – це сади, де ростуть персики, черешні, яблука, виноград. За останні три роки компанія інвестувала в закладання садів, іригацію та обладнання 20 млн грн.

Про це повідомляє Економічна правда.

Площа черешневих садів групи компаній «Мелітопольська черешня» сягає 275 га, із них 73 га – це молоді сади, які ще не плодоносять. 90% зібраної на підприємстві черешні йде на експорт. У 2018 р. урожай черешні тут становив 610 т.

Читайте: Таємниці часникового бізнесу: як і за скільки часу можна досягти рентабельності

Закладання садів

З 2010 р. при закладанні садів компанія використовує інтенсивні схеми посадки. Якщо раніше на 1 га росло 600 дерев, то тепер висаджують 1600. Такий метод сприяє підвищенню урожайності. Найбільш ефективними для українських умов вирощування черешні підприємство вважає саджанці Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М.Ф. Сидоренка.

Зрошення

У молодих садах встановлено систему крапельного зрошення. Поливають черешню 12 годин на добу.

Збирання

Проблема пошуку кадрів дуже важлива для компанії, оскільки збирання черешні ведеться вручну. Відтік робочої сили з України загострює ситуацію, проте українські садівники не завжди можуть запропонувати конкурентну зарплату. Зокрема в Мелітополі збирачам черешні платять 350–400 грн у день, тоді як у ЄС — 10 євро за годину. Збирають робітники за день у середньому 80–90 кг ягід.

Охолодження

«Мелітопольська черешня» – один із небагатьох виробників, який має приміщення для охолодження ягоди. Холодильник, температура в якому становить 4 °С,  розрахований на 300 т черешні.

«Ми ніколи не відвантажуємо клієнтам неохолоджену черешню, її температура повинна бути максимум 4 градуси», – говорить фінансовий директор компанії Карина Станчевська.

«Мелітопольська черешня» першою в Україні встановлює європейську систему охолодження водою — гідрокулінг.

Експорт

Компанія експортує черешню переважно в Білорусь, Польщу та Молдову. Минулого року інтерес до української черешні виявив Китай, тому зараз узгоджуються фітосанітарні вимоги між двома країнами.

Як розповіла Карина Станчевська, 2 тижні тому в Мелітополь приїздив трейдер з Китаю, який висловив готовність купити всю черешню підприємства.

«Тільки уявіть: у Шанхаї щотижня сідає 80 літаків з черешнею. Тому Китай та Індія для нас дуже перспективні ринки. Ми бачимо дуже високий інтерес до нашої продукції на міжнародних ринках», – відзначила фіндиректор компанії.

Наразі «Мелітопольська черешня» обмірковує можливість доставки черешні літаками та контейнерами через море.

Landlord раніше повідомляв про компанію Clyde Orchards, яка вирощує черешню в теплицях із розсувним дахом. Така технологія дозволяє виробнику збирати врожаї черешні на кілька тижнів раніше і збільшити обсяги виробництва без жодних втрат якості ягід.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також