Новини / Фінанси     08 жовтня 2019 14:02

Як в Австралії врятували S. Kidman & Co Pty Ltd або чому Кідмани продали компанію

S. Kidman & Co Pty Ltd вважається однію з найбільших компаній по виробництву яловичини у світі й, без перебільшення, є символом сільського господарства Австралії. За більш ніж сторічну історію агрогігант переживав різні часи, однак у 21 сторіччі компанію від продажу китайцям врятували австралійські корпорації.

У спецпроєкті «Агродинастії» Landlord розповідає про історію S. Kidman & Co Ltd – компанії, що належить до найбільших агрохолдингів у світі.

Починаючи з 1899 року, з моменту заснування компанії, Сінді Кідман поступово наростив земельний банк до вражаючих 280 000 кв. км, при цьому маючи у своєму розпорядженні 68 скотарських станцій. Утім, нащадки Сідні, хоч і були послідовними у веденні бізнесу, проте зміцнити позиції компанії не змогли. Ба більше – у 21 сторіччі взагалі ледь не втратили S. Kidman & Co Pty Ltd, зупинившись за крок від продажу флагманського агрохолдингу китайцям.

Наразі S. Kidman & Co все ще залишається найбільшим приватним землевласником країни, хоча у значно менших масштабах. У 2015 році всі угіддя було виставлено на продаж: ідеться про 10 станцій великої рогатої худоби загальною площею понад 100 000 кв. км (38 610 квадратних миль) зі стадом 155 000 голів, племінну ферму та завод з виготовлення кормів. За словами керуючого директора компанії Грега Кемпбелла, члени родини вирішили продати компанію, щоб капіталізувати поточний попит на якісні австралійські сільськогосподарські активи. Компанія була оцінена у $360 млн.

Того ж 2015-го був зафіксований прибуток у розмірі $62 млн від продажу худоби, що відобразилося на зростанні акцій на 10,71% порівняно з попереднім роком. Дві китайські компанії Genius Link Asset Management та Shanghai Pengxin зацікавилися пропозицією, але продаж був заблокований скарбником Австралії Скоттом Моррісоном, який процитував положення про національний інтерес у законі про іноземні інвестиції.

Читайте: Боротьба за спадок або як нащадки поховали бізнес Кідмана

Та вже наступного року, у жовтні 2016-го, спільне підприємство Hancock Prospecting (67%)/Shanghai CRED (33%) подало заявку на придбання корпорації. У результаті 67% акцій S. Kidman & Co Pty Ltd приблизно за $360 млн перейшли під контроль компанії Hancock Prospecting, що належить найбагатшій жінці планети — Джині Райнхарт (її статок — $29 млрд).

Hancock Prospecting є провідною австралійською корпорацією, основний напрям діяльності якої — гірничодобувний і сільськогосподарський бізнес. Дві найбільші станції «Анна Крік» та «Піке» придбала сусідня фермерська родина Вільямсів, що дозволило уникнути ризику володіння найбільшими станціями в Австралії китайськими компаніями. Генеральний директор Hancock Prospecting Гаррі Корте заявив:

«Придбання компанії S. Kidman важливе для яловичого бізнесу Hancock. Це значний крок у досягненні стратегії та бачення місіс Райнхарт у галузі скотарства. Її досвід на станціях Пілбара, що страждали від посухи протягом багатьох років, а часом і повеней та бурхливих пожеж, змусив її оцінити мудрість підходу містера Кідмана до зменшення ризику. Нам треба й наділі розміщувати станції в різних географічних та кліматичних регіонах».

Таким чином, у руках родини Кідманів залишилося лише 40% від колишньої імперії, хоча компанія продовжує входити до п’ятірки найбільших виробників яловичини Австралії. «Ми добре зробили, вирішивши продати компанію. Напевно, ми могли мати трохи більше, якби сім’я згуртувалася разом, але цього, на жаль, не сталося. Моя думка: старі сімейні компанії з низькою віддачею виживають лише в тому випадку, якщо вся родина «обертається» навколо бізнесу, а бізнес «обертається» навколо родини», — зауважив останній директор S. Kidman & Co Pty Ltd і правнук Сідні Абель Сміт.

Більше про австралійський агрохолдинг – S. Kidman & Co Pty Ltd – можна дізнатися в нашому спецпроєкті «Агродинастії», де розповідається про повну історію заснування компанії, чому Сінді Кідман отримав прізвисько «Король худоби», а також чому Ніколь Кідман тримає в таємниці свою причетність до сімейного бізнесу!

Читайте також