Новини / Технології     06 лютого 2020 08:49

Як отримувати електрику від тепла землі – винайшли вчені США

Земля – джерело тепла, а нічне небо – радіатор – так пояснює принцип роботи свого винаходу Джеремі Мандей із університету Каліфорнії.

Про це повідомляє Mind.

Науковці з Каліфорнійського університету пропонують видобувати електроенергію за рахунок тепла Землі, яке вона віддає космосу. Вони винайшли “антисонячні” панелі, що діятимуть за тим же принципом, що й сонячні, тільки у вечірні та нічні години.

Уже звичні нам сонячні панелі вбирають у себе енергію сонячного світла, що рухається в бік землі з космосу. Натомість “антисонячні” панелі перетворюватимуть на електрику тепло, яке планета виділяє у вигляді інфрачервоного випромінювання.

За підрахунками науковців, які вони опублікували в журналі “ACS Photonics”, нічні панелі зможуть накопичувати приблизно чверть енергії, порівняно з сонячними панелями, які працюють вдень

Читайте: Вода з повітря. Створено унікальні панелі, що дають воду з пари

Професор Каліфорнійського університету Джеремі Мандей пояснює: їхній винахід використовує Землю як джерело тепла, а небо вночі – як радіатор. В результаті очікується “нічний фотоелектричний осередок” із терморадіаційних панелей”.

“Антисонячні” панелі, виробляючи електроенергію, діятимуть як терморадіаційний елемент. У той час, як сонячні панелі працюють за принципом фотогальванічного елементу.

За словами Джеремі Мандея, на відміну від сонячних панелей, що складаються переважно з кремнію, здатного добре поглинати сонячну енергію, нічні панелі необхідно буде робити з іншого матеріалу. Наприклад, ртутних сплавів, які спроможні поглинати світло більш довгої хвилі.

Landlord раніше повідомляв, що в Південній Австралії створено першу у світі ферму, яка працює на морській воді та сонячній енергії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також