Новини / Техніка     16 жовтня 2019 16:49

Як оптимізувати витрати та збільшити ефективність техніки за допомогою моторних масел

На прикладі двох бізнес-кейсів моторних масел MOL Farm Protect E9 15W-40 (для сільськогосподарської техніки) та MOL Dynamic Mistral 5W-30 (для вантажівок) можна побачити на дієвих прикладах вигідні переваги використання даного виду мастильних матеріалів. Крім того, за допомогою спеціального порталу можна зробити індивідуальний підбір моторних масел та мастильних матеріалів бренду MOL.

Бізнес-кейс 1

Як захистити двигун і збільшити інтервал заміни масла до 500 мотогодин: досвід сільськогосподарського концерну.

 

Сучасні дизельні двигуни у сільгоспмашинах постійно вдосконалюються. Зростає їх  продуктивність, економічність та екологічність, що позитивно відображається на рентабельності сільгоспвиробництва. Водночас така техніка не є дешевою, що зумовлює підвищені вимоги до її надійності та тривалості терміну експлуатації.

Це безпосередньо стосується сучасних дизельних двигунів, у яких обов’язково необхідно застосовувати спеціальні моторні масла, що забезпечують їх подовжений термін роботи. Одним із продуктів, який нещодавно з’явився на ринку і чудово себе зарекомендував, є моторне масло MOL Farm Protect E9 15W-40 компанії MOL-LUB.

Впродовж 500 мотогодин роботи продукт MOL Farm Protect E9 15W-40 продемонстрував не лише відмінні результати у плані стандартних вимог до захисту двигуна, але й потенціал до збільшення інтервалу заміни масла

Це підтверджують результати тестування, здійсненого Угорським сільськогосподарським концерном, відомим як провідний виробник сої із застосуванням екологічно безпечних технологій. Провівши випробування тривалістю 500 мотогодин на тракторах John Deere 8330 та 6530, дослідники виявили, що завдяки застосуванню MOL Farm Protect E9 двигуни тракторів були в ідеальному стані, що позитивно вплинуло на їх ресурс. Це дало змогу збільшити тривалість інтервалів заміни моторного масла для окремих типів двигунів із 375 до 500 мотогодин.

Впродовж 500 мотогодин роботи продукт MOL Farm Protect E9 15W-40 продемонстрував не лише відмінні результати у плані стандартних вимог до захисту двигуна, але й потенціал до збільшення інтервалу заміни масла. Мастильний матеріал MOL цілковито відповідає чітким стандартам провідних світових компаній, що виробляють сільгосптехніку та обладнання до неї. Це особливо показово, оскільки випробування нового моторного масла здійснювалися у реальних польових умовах зі звичайним навантаженням та перевантаженням у пікові моменти, що покладається на трактори такого типу. Зокрема, впродовж експлуатації тракторів John Deere 72% зайняло виконання ґрунтообробних операцій, 21% — транспортування вантажів полем, 6% — логістика та 1% — інші види робіт.

Моторне масло MOL Farm Protect E9 15W-40 гарантує оптимальний захист двигуна впродовж 500 мотогодин роботи трактора.

Після проходження кожних 100 мотогодин роботи ретельно відбиралися проби моторного масла з метою отримання об’єктивної картини дослідження. Аналіз зразків здійснювався у міжнародній сертифікованій лабораторії MOL LubСheck. Отримані дані засвідчили, що моторне масло MOL Farm Protect E9 15W-40 гарантує оптимальний захист двигуна впродовж 500 мотогодин роботи трактора.

Читайте: Порадник з вибору моторних масел та мастильних матеріалів!

При цьому виявилося, що зміни у в’язкості продукту були мінімальними. Якість його не знизилася, і він відмінно функціонував навіть при потраплянні бруду в систему. Оптимальні характеристики в’язкості підтверджують те, що моторне масло MOL Farm Protect E9 15W-40 гарантує чудове змащення за продовжених інтервалів його заміни.

Вміст металевих частинок у маслі, що з’являються внаслідок зношування деталей техніки, був значно меншим від стандартного рівня, що використовується у діагностуванні, — 75 мг/кг. Вміст кольорових металів теж показав відмінні результати — істотно нижче загальноприйнятного допустимого рівня. Це, у свою чергу, підтверджує високі експлуатаційні характеристики масла, що дає змогу суттєво подовжити термін безперебійної роботи двигунів сільгоспмашин.

Тестування, проведене Угорським сільськогосподарським концерном, засвідчило, що продукт MOL Farm Protect E9 15W-40 може без жодних застережень застосовуватися впродовж 500 годин роботи, цілковито задовольняючи жорсткі стандарти виробників техніки. В окремих випадках це дає змогу знизити витрати масла майже на чверть. Надійний захист від зношування обладнання дає змогу витрачати на 15% менше на обслуговування двигунів у сільгоспмашинах.

Бізнес-кейс 2

Як заощадити 1,4% пального на рік: досвід експедиторської компанії.

Тривалість терміну експлуатації та надійність вантажних автомобілів багато в чому залежать від оптимально обраних мастильних матеріалів. Також це дає змогу використовувати істотно меншу кількість пального, що позитивно відображається на рентабельності експлуатації машин.

Застосування якісного і вдало підібраного моторного масла означає зниження коефіцієнту тертя, а отже, економію пального під час роботи двигуна автомобіля.

Спеціальна паливозберігаюча формула синтетичного моторного масла MOL Dynamic Mistral 5W-30 дає змогу відчутно заощаджувати пальне. З цією метою було здійснено тестування експлуатаційних характеристик продукту, яке провадилося згідно з міжнародними вимогами оцінювання потенціалу економії пального в режимі реальних умов експлуатації.

«Тест чітко засвідчив, що застосування моторного масла MOL Dynamic Mistral 5W-30 дає змогу знизити витрату пального до 1,4% у порівнянні зі звичайним моторним маслом SAE 15W-40», — стверджує Ференц Лайко (Ferenc Lajkó) з компанії Waberer’s International Plc.

У тестуванні щодо економічності витрати пального взяли участь партнери MOL-LUB з відомої у Європі логістичної та експедиторської компанії Waberer’s International Plc. Вантажівки Waberer’s International Plc долають понад 400 млн км щороку. Відповідно, оптимізація витрат належить до головних чинників, які визначають впровадження в компанії інноваційних рішень із метою посилення її конкурентоспроможності. Завдяки партнерам з Waberer’s International Plc були отримані необхідні важливі дані для об’єктивного проведення тестування.

Дослідницька група MOL-LUB провела тестування щодо можливості заощаджувати пальне згідно з вимогами міжнародного стандарту SAE Type I, використавши два вантажних автомобілі DAF XF 460. Особливості тестування, визначені переліком вимог Співтовариства автомобільних інженерів (SAE), дають змогу відкинути ті випадкові чинники, які можуть спотворити реальну картину споживання пального двигуном, і дозволяють отримати максимально об’єктивні дані.

У дослідженні використовували традиційне моторне масло SAE 15W-40 та синтетичне моторне масло MOL Dynamic Mistral 5W-30, з огляду на незначний вміст золи у їх складі за стандартами DAF (суха беззольна маса). Впродовж тестування було проаналізовано витрату пального обома автомобілями — з аналогічним завантаженням, які проїхали однакову відстань тими самими маршрутами з однаковою швидкістю. До того ж обома транспортними засобами по черзі керувала одна людина, з метою дотримання чистоти експерименту.

Результати проведеного випробування засвідчили знижену витрату пального до 1,4% у разі застосування моторного масла MOL Dynamic Mistral 5W-30 у порівнянні з маслом SAE 15W-40, що дасть змогу заощаджувати до 454 л пального на рік під час експлуатації однієї вантажівки!

Відзначимо, що підібрати найкращі моторні масла та мастильні матеріали MOL можна за допомогою Порадника з вибору моторних масел та мастильних матеріалів!

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також