Перше, що потрібно зробити перед купівлею акцій, – сформувати інвестиційну стратегію, переконаний експерт із цінних паперів.
«Кожна людина має індивідуальний рівень сприйняття ризику. Наприклад, я не сприймаю падіння вартості активу на 10% як щось екстраординарне. Інший інвестор при такому падінні акцій може зафіксувати збиток і продати свої папери. Хоча через місяць ціна повертається до попередніх значень і відновлюється зростання», – говорить Денис Білий.
Щоб запобігти небажаним збиткам, варто правильно обирати стратегію. Консервативні інвестори мають віддавати перевагу інвестиціям в облігації, більш агресивні інвестори –інвестиціям в акції. Тобто аграріям необхідно проаналізувати себе і позиціонуватися як інвестор, радить аналітик компанії «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА».
Читайте: Правила акційної торгівлі: які прибутки можна отримати чи яких втрат зазнати
«Наша компанія розробила збалансований портфель, який є відправною точкою в узгодженні інвестиційної стратегії кожного інвестора. Даний портфель передбачає вкладення 70% коштів в облігації, 20% – в акції блакитних фішок (найбільші за капіталізацією компанії), 10% – IPO (первинне розміщення акцій непублічних компаній). Такий портфель дозволяє виходити в середньому на 15% річної доходності в доларах США», – зауважує Денис Білий.
«Звісно, даний портфель є лише рекомендаційним. За побажанням клієнта можливо, наприклад, розмістити кошти за класичною формулою 50х50. Тобто половину коштів розмістити в облігаціях, іншу половину — в акціях. При цьому слід переглядати даний портфель, наприклад, раз на пів року для збереження відношення між активами в портфелі», – додає експерт.
Як відомо, Freedom Holding Corp., що працює в Україні під брендом «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА» – провідний роздрібний брокер та інвестиційний банк, брокери якого надають клієнтам доступ до світових фондових ринків. Має понад 115 000 клієнтів по всьому світу. У команді холдингу працює більш ніж 1000 спеціалістів з України, Казахстану, Росії, Киргизстану, Узбекистану, США, Німеччини та Кіпру.
Landlord раніше розповідав, що може втратити приватний інвестор при купівлі цінних паперів.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!