Новини / Ринок землі     19 вересня 2019 12:45

Гончарук пообіцяв фермерам “кредитний рай” на купівлю землі

Часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитами для купівлі землі пообіцяв прем’єр-міністр України дрібним фермерам. Окрім того, уряд переймається тим, щоб знизити кредити для аграріїв.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив на Конференції щодо реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села».

Уряд буде компенсувати дрібним фермерам частину відсоткової ставки за кредитами, аби вони могли конкурувати з великими агрохолдингами під час купівлі землі, пообіцяв Олексій Гончарук.

Прем’єр підкреслює: уряд розуміє, що іноземні компанії та агрохолдинги мають більш дешевий ресурс, ніж українські фермери. Тому, за словами Олексія Гончарука, урядовці вважають пріоритетними дві речі: попрацювати над тим, аби НБУ знизив відсоткові ставки за кредитами для аграріїв.

«Я розраховую, що наступного року кредитування в гривні буде 11-12% річних у банках», – повідомив Олексій Гончарук.

Прем’єр уточнив, що уряд збирається моніторити ситуація з ринком землі. «Ми подивимося, скільки реально коштуватиме ресурс для великої компанії, яка має можливість залучати фінансування за кордоном, оцінимо цей відсоток і надамо на тих же умовах фермеру компенсацію відсоткової ставки, аби вони могли конкурсувати за покупку землі з великими компаніями», – пояснив О.Гончарук.

Читайте: Торгувати землею зможуть тільки громадяни України – Зеленський

Прем’єр додав: якщо ці інструменти не запрацюють, ринок землі неможливо буде запустити. «За рік ми маємо зробити дві речі: надати можливість купувати землю, надати фінансовий ресурс середнім і малим господарствам, аби вони могли це реалізувати», – сказав Олексій Гончарук. Він також уточнив, що в результаті запуску ринку землі українська економіка буде зростати ще на 2%.

Окрім того, уряд планує посилити Антимонопольний комітет, аби не допустити монополізації землі. «Існують антимонопольні умови, за яких в одних руках не може бути сконцентровано шматок  землі 15% на рівні області й 0,5% на рівні країни», – зауважив Олексій Гончарук.

Landlord раніше повідомляв, що Гончарук назвав точну дату запуску ринку землі

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також