Новини    12 липня 2022 22:09

Глобальне зростання населення досягло найнижчого рівня з 1950 року

Водночас більш ніж половина прогнозованого зростання до 2050 року буде зосереджено лише у восьми країнах, переважно в Африці.

У 2020 та 2021 роках світове населення зросло на менше ніж на 1% за рік вперше після Другої світової війни, водночас загальна чисельність населення Європи фактично скоротилася під час пандемії коронавірусу. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на дані звіту ООН.

За прогнозами, населення 61 країни зменшиться принаймні на 1% між 2022 і 2050 роками, а пов’язані з цим низькі показники народжуваності в поєднанні з кращою охороною здоров’я прискорять старіння населення. Водночас зростання частки людей похилого віку в багатьох країнах вдарить по економічному зростанню та державним фінансам і вже створює політичні проблеми.

Попри повільніше зростання, населення світу ймовірно цьогоріч перетне позначку в 8 мільярдів людей, а наступного року Індія, за прогнозами, пережене Китай як найбільш густонаселену країну.

Населення Європи скоротилося на 744 тисяч у 2020 році,  у 2021 році — на 1,4 мільйона. Це найбільше падіння на будь-якому континенті з початку обліку в 1950 році, що показує сплеск смертності, падіння народжуваності та нижчу чисту міграцію, пов’язану з пандемією.

Чисельність населення Європи скорочуватиметься до 2100 року. Німеччина спільно з іншими країнами приєднаються до тенденції, яка вже склалася в країнах Східної та Південної Європи, таких як Польща та Італія.

В Азії населення Японії скорочується з 2010 року, населення Південної Кореї впало в 2020 році, і, за прогнозами, населення Китаю скоротиться цьогоріч. Прогнозується, що в середині 2040-х років населення Китаю скорочуватиметься приблизно на 6 мільйонів на рік, а до кінця 2050-х – на 12 мільйонів на рік, що показуватиме найбільше падіння у світі.

У 2020 році Африка випередила Азію та стала основним джерелом зростання населення. ООН повідомляє, що більш ніж половина прогнозованого зростання до 2050 року буде зосереджено лише у восьми країнах, переважно в Африці.

Нагадаємо, країнам Близького Сходу, таким як Єгипет, Ємен і Ліван, котрі покладаються на Україну для більшості свого імпорту пшениці, загрожує “катастрофа за катастрофою”.

Закриття портів на Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності. З таким попередженням виступив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй Девід Бізлі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...