Новини    05 квітня 2018 17:21

Херсонщина планує виробляти 3-3,5 млн тонн зерна щорічно після відновлення іригаційних систем


Херсонська область планує виробляти 3-3,5 млн тонн зерна щорічно після відновлення іригаційних систем. Про це йдеться у резюме обласної комплексної програми розвитку водного господарства на період до 2020 року.

«Щорічне виробництво в умовах відновлення та використання зрошуваних земель 3-3,5 млн тонн зерна, у тому числі 80-90 тис. тонн рису, до 3 млн тонн овоче-баштанних культур, 1,5-2 млн тонн кормів для тваринництва», – сказано в документі.

Крім того, програма передбачає реконструкцію інженерної інфраструктури зрошувальних систем на площі 103,8 тис. га та доведення площі використання зрошуваних земель з урахуванням ділянок-супутників до 460 тис. га.

За інформацією прес-служби Херсонської облради, на реалізацію програми виділено 50 млн грн з державного бюджету та 20 млн грн – з обласного. Крім того, програма передбачає фінансову участь аграріїв.

“В держбюджеті цього року закладено 50 млн грн на реконструкцію насосних станцій, в обласному бюджеті заплановано 20 млн грн на внутрішньогосподарську мережу. Фермер інвестуватиме лише у зрошувальне обладнання”, – заявив член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Сергій Хлань на прес-конференції «Чому інвестор полюбив Херсонщину?» 4 квітня в Києві.

Він зазначив, що інвестиції в іригацію одного гектара складають близько $3 тис., однак це дозволить збільшити площу зрошуваних земель майже на 10 тис. га.

В свою чергу голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв підкреслив, що завдяки розвитку меліорації область має можливість отримувати два врожаї щорічно.

«Зараз область виробляє 2 млн тон овочів та фруктів на рік. Але розвитку галузі заважає недорозвиненість переробної промисловості», – сказав він.

Як повідомляв LANDLORD, Україна втрачає $1,5 млрд через замалу кількість зрошувальних орних земель. Для реалізації повного потенціалу зрошення в Україні необхідно $2-4 млрд інвестицій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...