Новини / Політика     15 листопада 2018 16:33

Гройсман обіцяє вагому підтримку АПК


Сьогоднішній рівень урядової підтримки вітчизняного АПК Володимир Гройсман визнав незадовільним, проте запевнив українських аграріїв у твердих намірах щодо його підвищення. Такі обіцянки отримали від прем’єра працівники сільського господарства у привітанні з нагоди свого професійного свята.

Про це повідомило агентство Укрінформ.

Володимир Гройсман наголосив, що 6 тисяч агропромислових підприємств цього року вже почали отримувати державну допомогу. Майже 104 тисяч домогосподарств користуються програмами дотацій на худобу, а кількість робочих місць на селі перевищує 3 млн. Надалі, за словами прем’єра, уряд впроваджуватиме низку заходів з підтримки АПК.

«Завдання Мінагрополітики – вдосконалювати і краще таргетувати підтримку. Наступного року фінансування програм становитиме понад 7 млрд грн. Потрібні кращі механізми адресної підтримки, щоб агровиробники мали більше можливостей. Ми повинні не тільки бути присутніми на світових ринках, потрібна глибока переробка всередині країни», – сказав Гройсман.

Читайте: Половина українського експорту в Китай — сільгосппродукція. 

Володимир Гройсман відзначив, що українські аграрії формують 17 % ВВП, а продукція вітчизняного АПК експортується у 190 країн світу. До кінця року мають відкритися ринки Туреччини та Ізраїлю.

Раніше ми писали про те, що частка АПК у валовому внутрішньому продукті України може досягти 25 % у разі продовження державної підтримки агровиробництв.

Читайте також

Матеріали по темі