Новини    06 листопада 2017 13:34

Градус конкуренції серед переробників молока у листопаді зросте


«У виробників молока все добре – ціни ростуть, прибутки ростуть, а у переробників – все з точністю до навпаки», – написав на своїй сторінці у Facebook економіст ФАО Андрій Ярмак.

У жовтні Український молочний індекс (УМІ), що показує динаміку умовної прибутковості виробництва молока в професійних господарствах, показав чергове зростання на тлі зниження світових цін на молочні продукти й подальшого зниження прибутковості переробки молока в Україні.

Щоправда, за жовтень УМІ зріс лише на 2,5%, переважно за рахунок зниження вартості раціону. Отже, середні ціни зросли незначно. Це було найменше зростання з 2012 року. У попередні три роки середнє зростання УМІ в жовтні сягало 13,6%.

«Це ще раз підтверджує те, що молочний бізнес стає професійнішім, сезонні коливання затихають, ціни вирівнюються», – каже Ярмак.

Ярмак наголошує, що у виробників є запас міцності по прибутковості виробництва молока, якщо вони ним займаються професійно.

До речі, УМІ за останні три місяці (серпень-жовтень) був найвищим з 2013 року і перевищував минулорічний за той самий період на цілих 43,3%. З початку року УМІ був вищим за минулорічний на 36,5% і вищим за середній за п’ять років на 9,6%.

«Враховуючи тенденції світових ринків та важкий стан наших переробників, варто було б очікувати падіння УМІ в листопаді, однак переробникам дуже важко буде знизити ціни, адже конкуренція за сировину тільки загострюється, оскільки надходження молока від господарств населення різко падає в листопаді», – резюмує Ярмак.

Ще немає новин у цій стрічці ...