Новини    08 червня 2018 13:34

ГПУ затримала власників «Гаврилівських курчат» за підозрою в організації пташиного могильника


6 червня 2018 року проведено 14 санкціонованих судом обшуків у приміщеннях агрохолдингу, контролюючих організаціях, за місцем проживання задіяних у злочинній діяльності осіб, а також проведено огляд пташиних могильників і здійснено забори ґрунту та води для проведення експертиз.  За результатами проведених заходів затримані власники агрохолдингу та керівник структурного підрозділу. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Наразі їм повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ст. 236 (порушення правил екологічної безпеки), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр). Підозрювані затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу. Найближчим часом їм буде обрано запобіжні заходи», – йдеться у повідомленні.

Сайт “Стоп корупція” повідомляє, що після обшуку приміщення, що належить ТОВ «Агромарс», слідчими прийнято рішення затримати власників холдингу Марину та Євгена Сігалів та виконавчого директора Марченко.

За інформацією ГПУ, викриті численні факти порушення аграрним холдингом правил екологічної безпеки та санітарних норм.

«Відповідно до українського законодавства рештки забитої птиці повинні зберігатися на спеціальних майданчиках, облаштованих для запобігання їх потраплянню у ґрунт та водні об’єкти. З метою заощадження коштів на проведення вказаних заходів власники «курячого» бізнесу організували утилізацію відходів шляхом їх захоронення на земельних ділянках, а також створення стихійних сміттєзвалищ, так званих могильників», – заявили у генпрокуратурі.

Крім того, виявлені факти системного наднормативного викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря та використання водних ресурсів на виробництві без відповідного дозволу.

У межах провадження встановлено організаторів та учасників злочину, пов’язаного як з організацією та діяльністю вказаного бізнесу, так і з врегулюванням питань з контролюючими органами.

Унаслідок систематичного порушення норм законодавства про охорону природного середовища посадовими особами агрохолдингу довкіллю завдано збитків на суму понад 200 мільйонів гривень.

«Комплекс « Агромарс» — вертикально інтегрований холдинг із замкнутим циклом виробництва, що дозволяє контролювати всі етапи бізнесу від вирощування зернових культур, виробництва комбікормів, вирощування племінної та бройлерної птиці, до переробки м’яса та його реалізації через власну франчайзингову мережу. Головне виробництво знаходиться в Гаврилівці (Вишгородський р-н Київської обл.) Структура ТОВ «Комплекс «Агромарс» також включає: Броварську і Кагарлицьку філії, «Бориспільський експериментальний комбікормовий завод», «Київський комбікормовий завод », «Кагарлицький елеватор»та «Курганський бройлер»

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...