Новини    21 вересня 2017 17:07

Горіховий бізнес обійдеться у $5 млн


Площа горіхових насаджень за останні 20 років скоротилася на 67%. При цьому урожайність значно збільшилась, сягнувши рекордних 85 ц/га.

Цьогоріч, за очікування USDA, збір волоського горіха в Україні складе 113 000 тонн, 40 000 тонн буде спожито на внутрішньому ринку. Продукт активно експортується, тому фермери все частіше закладають нові сади. Така тенденція спостерігається з 2009 року.

Щоб не лише закласти горіховий сад, але і побудувати переробні потужності площею 1000 м2, потрібно інвестувати $5 млн. На кожен вкладений долар фермер отримає $1,8 чистого прибутку, підрахували в ProConsulting.

«Горіховий» проект реалізується в 2 етапи. Спочатку відбувається закладка саду й вирощування дерев до етапу плодоношення. На це знадобиться 5-6 років.

«Тут треба правильно обрати регіон розміщення виробництва, – зазначають аналітики. – Для промислового розведення найкраще підходить Придністров’я, Закарпаття, Буковель, де можна отримати 1 500 кг горіхів з гектару».

Другий етап – будівництво переробних потужностей. За їх наявності фермер зможе торгувати одразу кількома видами продукції: ядра горіхів різних ступенів подріблення, перегородки і шкарлупа.

Невдовзі завод з переробки горіхів запрацює в Миколаївській області. Підприємство здійснюватиме весь цикл – від мийки до чищення. Перспективною для будівництва таких потужностей також вважають Тернопільську область.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...