Новини    12 червня 2018 11:16

Гнідавський цукровий завод інвестує у біогазовий завод 290 млн гривень


Будівництво комплексу із виробництва біогазу на базі Гнідавського цукрового заводу планують завершити за два роки, розповіла його директор кореспонденту LANDLORD під час Міжнародної виставки «Агро-2018». Сума інвестицій складає 290 мільйонів гривень. Відповідний макет було презентовано на стенді виставки.

За словами заступника директора Гнідавського цукрового заводу Людмили Стемковської, запуск біогазового заводу зробить роботу підприємства максимально енергоефективною.

«Тут з барди та меляси виділятимуть біогаз. Когенеративна установка перероблятиме його на електроенергію, яку пропонують продавати лучанам за так званим «зеленим тарифом». Залишки вже від цього виробництва використовуватимуть, як міндобриво», – каже вона.

За даними прес-служби заводу, також лучан й досі турбує питання смороду. Керівництво заводу запевняє, що зі свого боку проблему вже вирішили. Проте у планах ще будівництво очисних споруд, які повністю ліквідують неприємні запахи.

«Повну реконструкцію заводу планують завершити до 2022 року. Можливо, й швидше, якщо будуть сприятливі ціни на цукор. Для збільшення прибутків вже розширили лінійку цукрів. А щодо біоетанолу, який є природним розчинником або замінником ацетону, вже укладаються контракти на продаж. Це теж дасть додаткові гроші для розбудови. За останні роки в підприємство інвестували понад 200 млн грн», йдеться у повідомленні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...