Новини / Політика     07 грудня 2018 15:41

Геннадія Новікова переобрали на посаду керівника громадського союзу

У Києві пройшов звітно-виборчий з’їзд Громадської спілки «Аграрний союз України», в ході якого було заслухано звіти про ситуацію в аграрно-промисловому комплексі України та про роботу Ради ГС «АСУ», а також був переобраний голова АСУ -  Геннадій Новіков, за якого свої голоси віддали 108 фермерів з 19 областей України.

Переобраний очільник громадської спілки подякував членам Аграрного союзу України за довіру та зазначив, що й надалі на цій посаді відстоюватиме інтереси малих та середніх сільгоспвиробників, які вже фактично є фундаментом розвитку української держави.

Ми не маємо інших альтернатив – основою стабільного розвитку нашої держави є розвиток сільського господарства та розвиток сільських територій. Це розвиток середніх і малих форм господарювання, – зазначив очільник АСУ.

В рамках заходу учасники заслухали звіт голови ГС «АСУ» про роботу в 2017 та 2018 роках.  Було зауважено, що ключовими напрямками роботи спілки стали: реформування земельних відносин та системи оподаткування сільгоспвиробників, боротьба за покращення державної підтримки сільгоспвиробництва, реформування системи державного контролю над роботою агросектору, розвиток сільськогосподарської кооперації та пошук нових ринків збуту продукції членів.

Геннадій Новіков наголосив: відповідно до проведеного Інститутом аграрної економіки дослідження, зростання земельного банку великих аграрних корпорацій рівне тому, наскільки зменшилася кількість наділів, якими користувалися менші підприємства. Причина такого процесу очевидна – великі агрокомпанії поглинають менші фермерські господарства. Це свідчення того, що підтримка малих та середніх товаровиробників не є ефективною.

Також Новіков додав, що за даними дослідження, 57% виробленої в Україні продукції припадає саме на господарства, які мають в користування від 1 тисячі до 5 тисяч гектарів.

«При цьому вони мають в своєму використовують лише чверть земель сільгосппризначення. Що ще цікавіше – в середніх за розміром підприємствах працює майже 60% усіх працівників аграрного сектора», – підкреслив він.

Окрім цього, Геннадій Новіков акцентував увагу на тому, що Україна цілком може обійтися без ринку землі, не втрачаючи інвестицій в аграрну галузь. Прикладом тут є Китай, де немає ринку землі, однак країна не має проблем з інвестиціями. Інвесторів приваблюють створенням нормальних умов для ведення бізнесу в індустріальних парках, які забезпечені повною інфраструктурою, а також забезпечення відповідних митних преференцій для імпорту обладнання, яке забезпечить зростання виробництва. Інвесторам залишається лише прийти й працювати, без зайвих зустрічей з чиновниками чи кимось іншим.

«Якщо ми хочемо запустити ринок землі, треба забезпечити українців фінансовим інструментом, який дасть їм змогу гарантовано купити цю землю. З іншого боку мають бути виписані чіткі правила роботи земельного ринку. Якщо ми запустимо ринок без правил, то сьогоднішнє рейдерство буде здаватися нам раєм на фоні того, яке пекло почнеться на ринку без чітких і зрозумілих правил», – заявив Геннадій Новіков.

Він також поінформував учасників про підсумки візиту делегації АСУ до Китаю та звернув увагу аграріїв на те, що китайці зацікавлені в співробітництві з безпосередніми виробниками сільгосппродукції.

«Ми розповіли про наших виробників і запросили китайських представників відвідати Україну та познайомитися особисто з нашими фермерами та їхньою продукцією. Очікуємо на їхній приїзд вже  всередині грудня. Зацікавленість є і все залежить лише від нас. Нам потрібно тут в Україні побудувати спільними зусиллями завод з глибокої переробки вирощеної продукції. Китайці готові взяти участь у таких проектах і купувати вироблену таким чином продукцію», – додав Геннадій Новіков.

Він зауважив, що Китаю вдалося за 23-25 років на місці полів побудувати індустріальні парки, які продукують 10 тисяч робочих місць та рік.

«Україна може піти таким самим шляхом, однак для цього потрібно працювати в правильному напрямку», – заявив він.

 

Читайте також