Новини / Фінанси     09 травня 2022 14:27

Форвардні контракти та аграрні розписки на сільгоспринку зараз не працюють – міністр АП

Завдяки державній програмі портфельних гарантій аграріям вдалося залучити під посівну 18,5 млрд. грн

Державне кредитування аграрного сектору і, зокрема, фінансування проведення весняної польової кампанії в цілому спрацювало і сільгоспвиробники змогли вирішити нагальні фінансової питання. Про це під час брифінгу 9 травня заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

«Рішення про державні портфельні гарантії для фермерів (20% застави вносиь фермер, решту – держава) приймалось дуже оперативно – у березні, коли польові роботи вже розпочинались. І не дивлячись на стислі терміни, аграрії встигли залучити 18,5 млрд. грн кредитів. Це значно менше, ніж хотіли фермери, але значно більше, ніж могло бути за таких обставин», – зазначив міністр.

За його словами, фермери налаштовані сіятись і збирати врожай, а ось логістика не працює. На ринку наявні значні перехідні залишки зерна (до 20 млн т), що унеможливлює використання зерна у якості застави. В таких умовах, потрібна більша участь держави – укладання угод на міжнародному рівні, які розв’яжуть логістичну проблему.

Читайте такожЯкщо порти не будуть розблоковані, у липні на світовому ринку почнеться паніка – Микола Сольський

«Традиційні механізми (форвард, аграрні розписки) або не працюють або працюють у дуже обмежених обсягах. Ті ж аграрні розписки прив’язані до реєстрів, які в умовах війни були при зупинені. Наразі реєстр потроху запускаються і є надія, що розписки будуть працювати. Але знову-таки виникає проблема залишків зерна, які накопичились на ринку внаслідок блокади портів», – заявив Микола Сольський.

Він додав, що проблема загострюється масовим викраданням запасів зерна окупантами. Через кримські порти вже вивезено або вивозиться приблизно 400-500 тис зерна і цим займається великий бізнес країни-агресора за участі спецслужб рф.

Наразі, за словами Миколи Сольського, компетентними органами України ведеться певна роботи у напрямку того, щоб була можливість арештовувати та конфісковувати це зерно за участі наших міжнародних партнерів.

Нагадаємо, що Україна буде вимагати компенсації за вкрадене та знищене зерно.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також