Новини    03 квітня 2018 08:03

Фітосанітарна асоціація просить Раду підтримати законопроект щодо інноваційних пестицидів


Фітосанітарна асоціація України та «Український клуб аграрного бізнесу» звернулися до депутатів Верховної Ради з проханням підтримати законопроект, що має на меті удосконалити окремі законодавчі положення закону щодо регулювання завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань та наукових досліджень. Про це повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу».

Законопроект №6606 про внесення змін до статті 4 Закону «Про пестициди та агрохімікати» внесений до порядку денного пленарного засідання парламенту 3 квітня.

Згідно чинного законодавства, обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для проведення державних випробувань та наукових досліджень пестицидів є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються. У низці випадків цю вимогу виконати неможливо, тому на сьогодні в Україні вже обмежений розвиток інноваційних препаратів засобів захисту рослин, які ще не мають або не можуть мати реєстрації в країні виробництва.

«Дана норма призвела до скорочення плану реєстрації препаратів на 2018 рік, що в наступні роки значно уповільнить процес виведення з ринку застарілих препаратів, а Україна – як потужна аграрна країна – відставатиме від провідних аграрних країн мінімум на 3-5 років в частині інноваційних технологій захисту рослин», – зазначається у зверненні.

Законопроект покликаний розблокувати наукові дослідження та державні випробування інноваційних засобів захисту рослин та відкриє доступ до високоякісних інноваційних засобів захисту рослин, що в свою чергу, призведе до виробництва безпечнішої, якіснішої та конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції.

Національні аграрні асоціації вже зверталися до спікера Ради Андрія Парубія та депутатів з проханням підтримати відповідний проект закону на пленарному засіданні парламенту 15 березня.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...