
Влада розробляє проєкт закону, що дозволить компенсацію для аграріїв, зокрема тіла кредиту та страхування. Про це в інтерв’ю виданню Landlord розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, коментуючи відсутність дотацій для аграріїв у держбюджеті наступного року.
“Наприклад, у нас є кредитування і компенсація відсотків по кредиту “5-7-9″, а законопроєкт передбачає у критичних сферах, наприклад, перероблюванні, компенсацію навіть частково й тіла кредиту. Тому це не альтернатива, а додаткова програма. Там чітко передбачено компенсація тіла кредиту, компенсація за страхування, що особливо важливе в умовах війни — війна робить складнішим залучення інвестицій. Тобто, цей законопроєкт — це ще один додатковий інструмент підтримки”, – повідомив Висоцький.
Йдеться про законопроєкт №8025, яким пропонується запровадження окремої державної підтримки для аграріїв через субсидії та кредитування.
Читайте також: “Класичних програм не передбачено, але підтримка буде”: Висоцький про гроші для аграріїв на 2023 рік (ексклюзив)
Він спрямований на визначення спеціальних механізмів державної підтримки сфери сільського господарства в умовах воєнного стану і передбачає наступні нововведення:
- запровадження державної підтримки в частині капітального будівництва експортної інфраструктури (шляхом субсидуванню частини плати та процентів за кредитами);
- запровадження державної підтримки в частині оновлення парку зерновозів, зернових контейнерів, обладнання з навантаження та розвантаження;
- запровадження страхування об’єктів зберігання або переробки сільськогосподарської продукції від ризиків у виді бойових та воєнних дій;
- механізм підтримки виробників вітчизняної техніки та обладнання (зерновози, причепи, контейнери), шляхом її закупівлі з наступним безоплатним наданням у користування сільгоспвиробникам;
- надання міжнародним неприбутковим організаціям статусу операторів мультимодальних перевезень в частині експорту агропродукції.
Прогнозується, що ухвалення цього законопроєкту дозволить суттєво покращити ситуацію у напрямку експорту аграрної продукції українського виробництва, підтримати вітчизняних агровиробників та залучити міжнародну допомогу.
Наталія Марченко