Новини / Фінанси     27 вересня 2024 13:13

Від 1 жовтня змінюється порядок нарахування субсидій: що треба знати українцям


Порядок нарахування житлових субсидій в Україні зміниться з 1 жовтня. Українцям відшкодовуватимуть більшу суму, а також зміниться період нарахування.

Про це йдеться в Постанові КМУ “Про затвердження Порядку надання одноразової грошової допомоги населенню протягом опалювального сезону 2024/25 року на придбання твердого пічного побутового палива” від 30 серпня 2024 року №993.

Зазначено, що субсидії розраховуватимуть за 15 днів незалежно від дати початку опалювального сезону. Зазвичай їх нараховують, виходячи з фактичного початку опалювального періоду, але нові правила покликані спростити процес і зробити його прозорішим. Таким чином, уже в листопаді українці отримають компенсації за опалювальний сезон з урахуванням першої половини жовтня.

Що стосується розміру субсидії, то його збільшать через підвищення тарифів на комунальні послуги. Буде проведено перерахунок, враховуючи не тільки початок опалювального сезону, а й зростання витрат на оплату комунальних платежів.

Варто зазначити, що в жовтні сума субсидії для тих, хто вже отримував її в попередні місяці, не зміниться. Розрахунок за перший місяць опалювального сезону буде проведено лише в листопаді.

Більшість українців, які отримували субсидії в неопалювальний сезон, отримають їх автоматично і зараз.

У яких випадках потрібно подавати заявку на субсидію

  • якщо документи на призначення субсидії подаються вперше;
  • якщо в призначенні субсидії на неопалювальний період було відмовлено;
  • якщо влітку подавали заяву на припинення виплат, а в опалювальний період субсидія потрібна;
  • якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану та інше.

У разі звернення за призначенням субсидії в період до 30 листопада 2024 року виплата буде призначена з жовтня 2024 року.

Як подати заявку на субсидію

Це можна зробити кількома способами:

  • до сервісних центрів ПФУ;
  • через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток;
  • через платформу “Дія”;
  • у ЦНАПі чи звернувшись до органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, Міністерство соціальної політики України застерігає, що частина мешканців багатоквартирних будинків може залишитись без житлових субсидій через бездіяльність об’єднань співвласників будинків та виконавців комунальних послуг.
Новини за темою:  Гривня продовжує зміцнюватися: курс валют на 1 травня
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також