На валютному ринку прогнозують штиль: по чому будуть долар та євро наступного тижня

Наприкінці червня загальна ситуація на валютному ринку багато в чому нагадуватиме ситуацію, що спостерігалася протягом місяця.
Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий, так само діятиме режим “керованої гнучкості”, що означає можливі періодичні зміни курсових напрямків, валютний коридор залишиться в попередніх межах, а допустимі курсові відхилення у тижневому розрізі залишаться в прогнозовано-сталому вигляді.
“Звісно, наприкінці тижня може стати помітним “подмух” прискореної інфляції – насамперед через зміну тарифу на електроенергію та майбутній перегляд акцизної ставки на пальне. Крім того, Нацбанк прогнозує, що у другому півріччі інфляційні очікування будуть в межах 5-6%, що збігається з попереднім прогнозом у 8,2% інфляції за підсумками 2024 року. Однак девальвація гривні, якщо порівнювати з травнем, буде мізерною”, – сказав експерт.
Лєсовий додав, що нещодавнє зниження облікової ставки до 13%, разом з ухваленням Стратегії розвитку кредитування, наштовхують на думку, що курсові катаклізми будуть малоймовірними.
Таким чином, можна розраховувати, що з 24 по 30 червня основні показники валютного ринку у тижневому розрізі залишаться на стабільному рівні:
- коридори валютних змін: на міжбанку 40-41 грн/$ та 43-45 грн/€, на готівковому ринку 40-41,2 грн/$ та 43-46 грн/€;
- щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,2-0,3 грн, у банках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
- середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
- тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.
“Отже, завершення червня стане логічним наслідком всього місяця: курсові коливання відбуватимуться ледь не щодня, однак в нових коридорах. Хоч гривня і залишатиметься досить міцною, проте інфляційний тиск стане більш помітним вже з початком липня, що може відобразитися на курсових показниках”, – резюмував Лєсовий.
Раніше експерти дали свої поради, купувати чи продавати валюту у зв’язку із занепокоєнням українців щодо курсу долара в Україні.
Валерія Пепеля