Фінанси

Гривня знецінюється: спеціалісти розповіли, що слід зробити, аби не втратити свої гроші

Експерти дали свої поради, купувати чи продавати валюту у зв’язку із занепокоєнням українців щодо курсу долара в Україні.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі ТСН зазначив, що наявні депозити під 15-16% річних поки що не поступаються за прибутковістю долару.

“У травні банки вже знизили дохідність за короткостроковими депозитами в середньому до 12-12,5%, максимальна дохідність – 14%. Якщо надалі долар подешевшає до 40,7 грн, залишаємося з депозитами в гривні. Якщо ні, то через два місяці, можливо, готівковий долар буде вигіднішим за умови його інвестування у валютні сертифікати з доходом до 3,5% річних”, – пояснив експерт.

При цьому фінансовий аналітик Андрій Шевчишин заявив, що в травні українці купували валюту.

“Попит населення на валюту зріс у травні більше, ніж на 4%, а продажі впали більше, ніж на 5%. За травень буде 5-місячний максимум, більше було тільки в грудні 2023 року, це понад мільярд доларів різниці між купівлею і продажем. Потенціал девальвації гривні залишається, тому купівля валюти в будь-якому разі не буде збитковою”, – зазначив аналітик.

Протилежну думку висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. На його думку, недоцільно зараз купувати валюту, а краще витратити гроші на великі придбання – авто, побутова техніка та інше.

“Купуйте все потрібне, що надходить за імпортом, бо незабаром воно буде набагато дорожче, а придбання доларів почекає”, – підсумував Охріменко.

Читайте також: Що буде з курсом долара: що прогнозує український бізнес на рік

Нагадаємо, експерти вважають, що гривня продовжить дешевшати цього тижня, але не так швидко, як до цього. НБУ призупинить девальвацію гривні щойно почнеться інфляційний бум. Експерти вважають, що курс долара не буде ні по 42 гривні, ні навіть 41,50.

Утім, інші фінансисти вважають, що подальша девальвація гривні виглядає майже невідворотною. Водночас вона відбуватиметься поступово, адже Нацбанк прагнутиме зберегти привабливість інструментів у гривні – депозитів та ОВДП.

Читайте також: Долар може зрости до 55 грн вже за п’ять років: прогноз від МВФ

Починаючи з першого грудня 2023 року, Національний банк України анулював всі обмеження для банків та фінансових установ щодо продажу готівкової валюти населенню.

Заходи щодо повернення валютної виручки з-за кордону експортерами аграрної продукції призвело до того, що вона зросла на сотні мільйонів доларів на місяць.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку