Долар і євро продовжать зростати: курс валют на 10 червня

Національний банк України знову підвищує офіційний курс долара. Це відбувається другий день поспіль після зниження початку тижня.
Про це свідчать дані на сайті регулятора.
Офіційний курс на 10 червня 2024 року встановлено на рівні 40,2485 гривні за 1 долар (+0,0948 грн). Відповідно, долар знову наближається до історичних максимумів кінця травня – початку червня.
Офіційний курс євро на понеділок встановлено на позначці 43,8709 гривень за 1 євро (+0,2439 грн).
На міжбанківському валютному ринку курс піднявся до 40,27-40,29 грн/долар у купівлі та продажу відповідно. Це на 13 копійок вище порівняно із закриттям попередньої сесії.
На зростання офіційного курсу реагує ринок готівкової валюти. В українських обмінниках протягом дня долар у продажу зріс до позначки 40,76 гривні.
Тим часом начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий повідомив, що з 10 по 16 червня ситуація на валютному ринку буде відносно стабільною, нагадуючи періоди валютного спокою. Він прогнозує, що нові курсові коридори — 40-41 грн за долар і 43-46 грн за євро — можуть зберігатися до осені.
Лєсовий зазначив, що ринок адаптується до нових курсових показників, і девальваційні процеси дещо уповільняться. Він також підкреслив, що нові тарифи на електроенергію можуть спричинити зростання цін, що тисне на ринок. Однак, на його думку, Нацбанк готовий до таких викликів і вживатиме заходів для стабілізації ситуації на міжбанку, щоб уникнути різких коливань курсу.
Таким чином, експерт впевнений, що за умов активного регулювання з боку Нацбанку, валютний ринок залишатиметься стабільним і прогнозованим.
Читайте також: Що буде з курсом долара: що прогнозує український бізнес на рік
Раніше мовилося про те, що курс долара в Україні уперто йде вгору і, навіть коли знижується, то однаково залишається вищим, ніж був раніше. Побито ще один невеселий рекорд – офіційний курс уперше в історії перевищив 39 гривень, ніколи Нацбанк не давав так багато гривень за однодоларову американську банкноту.
Нагадаємо, у НБУ заявили, що Україна протягом березня-квітня отримає 10 млрд доларів міжнародного фінансування. Як повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, фактично ці кошти надійдуть до бюджету та одразу стануть міжнародними резервами.
Так, великий обсяг коштів може призвести до зміни ситуації на ринку та падіння курсу долара.
Читайте також: Долар може зрости до 55 грн вже за п’ять років: прогноз від МВФ
Починаючи з першого грудня 2023 року, Національний банк України анулював всі обмеження для банків та фінансових установ щодо продажу готівкової валюти населенню.
Заходи щодо повернення валютної виручки з-за кордону експортерами аграрної продукції призвело до того, що вона зросла на сотні мільйонів доларів на місяць.
Валерія Пепеля