Кабінет Міністрів пропонує підвищити податки на пальне протягом декількох років, що може вплинути на вартість жнив
Уряд розробив законопроєкт, що передбачає внесення змін до Податкового кодексу, зокрема збільшення ставок акцизного податку на всі види пального: бензин, дизельне пальне та автомобільний газ, повідомляє Lb.ua.
Процес підвищення акцизів триватиме чотири роки, розпочинаючись влітку цього року і завершуючись наприкінці 2027 року. Перший етап стартує 1 липня, з подальшими щорічними переглядами ставок з 1 січня. Очікується, що податок на бензин зросте більше ніж в 1,5 раза, на дизельне пальне — більше ніж удвічі, а акциз на автомобільний газ може збільшитися вп’ятеро.
«Акциз підвищуватиметься поступово. Тобто з 1 липня можна очікувати збільшення ціни на пальне приблизно на гривню на всі його види. Якщо ж говорити про сумарне підвищення за весь період, то ціна на бензин збільшиться приблизно на 7 грн/л, а дизельне пальне — на 9 грн. Але тут можна говорити лише про збільшення податкової частки в ціні», — вважає директор Консалтингової групи А95 Сергій Куюн.
В уряді наголошують на неминучості підвищення акцизів, пояснюючи це необхідністю зрівняти податкові збори з європейськими стандартами, що є вимогою для вступу України до ЄС.
Якщо Верховна Рада ухвалить пропозицію уряду, перший етап підвищення цін на пальне збігатиметься з початком жнив. Це створить труднощі для аграріїв, які не можуть зробити запаси через ризик російських ударів по складах пального.
«Коли влітку 2023 року повернули ПДВ й акцизи на пальне, тоді ціни піднялися в межах 6 грн. Зараз ми очікуємо, що така ініціатива може обернутися зростанням десь до 5%. Липень — це активна фаза збиральної кампанії. Аграрії закуповують запаси пального під час роботи. Відповідно, якщо підвищать акциз, то це будуть додаткові витрати, й цю ціну доведеться закласти в товар», — розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Нагадаємо, станом на 22 квітня через західні та південні кордони автотранспортом з України експортували 247 тис. тонн агропродукції, що на 5% більше, ніж аналогічний період березня (260 тис. тонн). Найбільше в квітні експортують автотранспортом цукор — 44 тис. тонн та олію соняшникову — 42 тис. тонн, інформують аналітики SPIKE BROKERS.
За підсумками 2023 року агропромхолдинг “Астарта” отримав €618,9 млн виторгу, що на 21% вище за аналогічний показник роком раніше, мовиться у звіті компанії.
ТОВ “Хмільницьке”, що є частиною агропромхолдингу “Астарта-Київ”, придбало енергоефективні ґрунтообробні машини від компаній Horsch та Lemken. Цю інформацію було опубліковано на сторінці підприємства у Facebook.
Десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.
Урожайність і цукристість цукрових буряків цього сезону дозволять виробити в Україні понад 1,8 млн т цукру. Це досить високий показник, який забезпечив прибутковість аграріям та виробникам цукру, розповів директор НПЦ “Цукробурякового виробництва” Олександр Коротинський, передає AgroPortal.
“Астарта” підписала меморандум про співпрацю з Міністерством соціальної політики України та благодійним фондом “Повір у себе”.
Підприємства агропромхолдингу “Астарта” розпочали посівну кампанію 2024 року наприкінці березня. Першими стартували аграрії на Полтавщині, приступивши до посіву цукрового буряку.
Маргарита Юзяк