Новини / Політика     24 грудня 2020 15:40

Фермери Молдови вимагають відставки уряду і перевибори парламенту

Молдовські фермери поновили акції протести через незгоду із бюджетно-податковою політикою влади і недостатню державну підтримку агросектору країни в умовах карантинних обмежень

Молдовські фермери поновили акції протесту під будівлею парламенту країни. Вони вимагають відставки уряду та дострокових парламентських виборів. Разом із ними на головну площу Кишинева вийшли працівники готельно-ресторанного бізнесу та транспортної галузі. Про це повідомляє ресурс Noi.md.

Першочерговою причиною протестів було обурення з приводу поспішного прийняття парламентом проєкту бюджетно-податкової політики без врахування зауважень аграріїв. Зокрема, їх не влаштовує підняття ставки ПДВ із 8 до 12 %. Нині, як бачимо, додалися значно категоричніші вимоги.

За прикладом колег із інших європейських країн, молдовські фермери активно використовують трактори. Їх виганяють на головну площу Кишинева, за їх допомоги намагалися штурмувати будівлю парламенту, а нині декілька десятків тракторів рушили блокувати пункти пропуску на кордоні, аби не допустити завезення імпортних продуктів.

ЧитайтеЧи готовий український агросектор до вимог European Green Deal

Ситуація серйозна, при цьому до непопулярних урядових рішень щодо бюджетно-податкової політики додалися інші чинники. Так, значна частина молдавських фермерів постраждала від тієї ж посухи, яка спіткала їхніх сусідів у Одеської області, однак компенсацій вони так і не отримали. Сюди ж наклалася криза, пов’язана з коронавірусом, разом із відповідними карантинними обмеженнями. Зазначимо, що у Молдові не так багато заможних господарств, які можуть пережити ці всі негаразди без допомоги держави.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Національний банк України прогнозує зростання ВВП у 2021 році на 4,2%.

Фото: Noi.md

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також