Новини / Логістика     08 грудня 2023 18:19

Федерації роботодавців України та Польщі шукають шляхи розблокування кордону


Представники найбільших об’єднань роботодавців Польщі та України — Союзу підприємців і роботодавців та Федерації роботодавців України (ФРУ) — формують переговорний майданчик для пошуку шляхів розв’язання проблеми з блокуванням кордону.

Про це йдеться у повідомленні ФРУ у Facebook.

Зазначається, що вироблені взаємоузгоджені рішення допоможуть урядам обох країн досягти взаємовигідного компромісу та розблокувати пункти пропуску на польсько-українському кордоні.

“Як представники об’єднань роботодавців ми більше ніж будь-хто інший зацікавлені в пошуку конструктивного та ефективного компромісу, який би дозволив вирішити претензії з обох сторін, якнайшвидше розблокувати кордон та наявні логістичні маршрути, відновивши нормальний рівень торгівлі між Польщею та Україною”, — йдеться у спільній заяві об’єднань.

Зазначається, що 8 грудня 2023 року відбудеться перша закрита зустріч польських та українських підприємців.

Читайте також: Польща закликатиме ЄС скасувати “транспортний безвіз” для України – Моравецький

Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов зазначив, що від блокування перевезень страждають торгові й виробничі ланцюжки між Україною та країнами ЄС, від чого мають збитки європейські компанії, зокрема й польські, які постачають товари в Україну.

“Ми з нашими польськими колегами об’єднуємо зусилля для того, щоб не допустити подальшої ескалації ситуації та прискорити досягнення компромісу. За результатами наших дискусій ми незабаром представимо розроблений перелік можливих компромісних рішень щодо розблокування кордону. Сподіваємось на розуміння та підтримку нашої ініціативи”, — додав він.

Нагадаємо, на українську економіку негативно впливатиме блокування автомобільних пунктів пропуску на кордоні України і Європейського Союзу. Очікується, що європейські покупці будуть або розривати довгострокові контракти, або не укладатимуть нових.

Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін наголосив, що польські страйкарі обманюють, коли звинувачують українських водіїв у спробах витіснити їх з ринку. За його словами, польські колеги мають краще умови на ринку, аніж українці.

Новини за темою:  HHLA придбає контрольний пакет інтермодального термінала у Батьові: контейнерні перевезення стартують вже цього року

Єврокомісія відповіла на вимогу Польщі щодо скасування “транспортного безвізу” з Україною, підтримуючи збереження умов угоди, укладеної у червні 2022 року та продовженої до червня 2024 року. У звіті “транспортної” Ради ЄС також висловлено звинувачення польській владі в “умиванні рук” у зв’язку із ситуацією на українсько-польському кордоні.

Валерія Пепеля

Читайте також

Матеріали по темі