Новини    25 лютого 2025 15:44

Епіцентр інвестує в майбутнє: у найбільшому індустріальному парку України стартувало будівництво двох заводів


У найбільшому індустріальному парку України – Вуглецево-нейтральному еко-агро-хабі Поділля-Городок (Хмельницька область) – стартувало будівництво двох нових заводів з виробництва олії та біоетанолу. Інвестором проєкту виступила компанія “Епіцентр”. Завершення будівництва та введення в експлуатацію всього комплексу, який включатиме також виробництво біогазу, кормів для тварин та електростанції, заплановане на 2026 рік. Проект обіцяє створити 780 робочих місць та значно покращити економічну ситуацію в регіоні.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський у Facebook.

У місті Городок Хмельницької області розпочалося будівництво двох нових агропереробних заводів у межах індустріального парку “Вуглецево-нейтральний еко-агро-хаб Поділля-Городок”. Цей парк, площею 150 гектарів, є найбільшим в Україні та стане домом для низки інноваційних виробництв. Наразі на території майбутніх заводів з виробництва олії та біоетанолу вже вбиті палі фундаменту, і наступним етапом стане зведення промислових будівель. Обладнання для цих підприємств уже закуплене та знаходиться на стадії виробництва.

Інвестором проєкту виступила компанія “Епіцентр”, яка активно розвиває агропереробну галузь в Україні. Одночасно з будівництвом заводів з виробництва олії та біоетанолу на території парку тривають земельні роботи для ще двох підприємств – виробництва біогазу та кормів для тварин. Крім того, у планах – будівництво теплоелектростанції на лушпинні соняшника та сонячної електростанції площею 30 гектарів. Таким чином, виробничий комплекс забезпечить повний цикл агропереробки – від сировини до готової продукції, електроенергії та газу.

Наразі на території індустріального парку працюють понад 70 одиниць спеціальної техніки. Для підготовки ділянки під будівництво вже переміщено три мільйони тонн землі, але ще вдвічі більше потрібно перемістити. Це масштабний проєкт, який потребує значних ресурсів та зусиль.

Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

Соціальний ефект проекту також вражає. За словами представників інвестора, у індустріальному парку буде створено 780 робочих місць. Для міста Городок, де проживає близько 18 тисяч людей, та Городоцької громади, яка налічує 38 тисяч мешканців, це може стати справжнім економічним проривом.

“Для жителів Городоччини новий індустріальний парк може дати не тільки гідні зарплати, а й нову якість життя. Подолання бідності в Україні завдяки спільним зусиллям держави, громади та промислових інвесторів – важливий соціальний ефект розвитку переробної промисловості”, – зазначив представник проєкту Кисилевський.

Завершення будівництва та введення в експлуатацію всього комплексу, включаючи підведення інженерної інфраструктури та прокладення 7 кілометрів залізниці, заплановане на 2026 рік. Цей проєкт не лише зміцнить економіку регіону, але й стане важливим кроком у розвитку агропереробної галузі України, забезпечуючи екологічно чисте та ефективне виробництво.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...