Новини    08 жовтня 2018 14:53

Експорту вітчизняних яблук скоротився, не зважаючи на найбільший врожай


Україна знизила обсяг експорту яблук в вересні, не зважаючи на найбільший врожай та рекордно низькі ціни. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Так у вересні 2018 року Україна експортували лише 2,4 тис. тонн яблука – на 8% менше, ніж в вересні 2017 року.

«Така динаміка експорту яблук є незадовільною, якщо врахувати рекордний урожай яблука в 2018 році», – говорить головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова, – Не зважаючи на рекордно низькі ціни, наші виробники і далі займають занадто пасивну позицію в просуванні експорту, сподіваючись, що яблуко «хтось да купить». Але в цьому сезоні лише активна маркетингова позиція може врятувати виробників від утилізації навіть якісного яблука, адже його зараз забагато і в Молдові, і в Польщі, і в інших країнах Європи».

Не зважаючи на сповільнення темпів експорту в вересні, протягом першого кварталу поточного сезону Україна збільшила відвантаження яблук на зовнішні ринки порівняно з тим же періодом попереднього. Всього було експортовано 4,7 тис. тон яблука, або на 52% більше, ніж протягом липня – вересня 2017 року.

В УПОА вважають, що в жовтні обсяги експорту яблука значно збільшяться, і можуть вперше сягнути 10 тис. тонн. При цьому, згідно з прогнозами аналітиків асоціації, загальний експорт протягом сезону-2018/19 років може скласти 80-90 тис. тон. Такий обсяг експорту не дозволить стабілізувати ціни, адже надлишок експерти оцінюють в 150-170 тис. тонн.

Тому, не виключно, що ціни будуть лишатися низькими протягом всього сезону. Вже зараз виробникам варто подумати про стратегію утилізації надлишків яблука. Адже ціна на промислове яблуко надто низька, але вона є кращою, ніж витрати на утилізацію. Це підтверджується чергами на заводи з виробництва яблучного концентрату. Тож, скоріш за все, виробники концентрату також ввійдуть в наступний сезон з чималими запасами, адже подібна ситуація зараз спостерігається в Польщі, Молдові, Австрії, Німеччині та інших великих країнах-виробниках яблучного концентрату. А це вже може мати негативний вплив на ціни яблучного концентрату протягом всього наступного сезону.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...