Новини    01 жовтня 2018 16:55

Експорт замороженої малини зріс у 1,6 разів


Україна продовжує стрімко нарощувати свою присутність на світовому ринку замороженої малини. Згідно з офіційними даними, в серпні поточного року українські компанії відвантажили на експорт у 1,6 рази більше цієї продукції, ніж за аналогічний місяць 2017 року, встановивши черговий рекорд. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Зокрема, за останній місяць літа 2018 року Україна експортувала трохи менше 2 тис. тонн замороженої малини, причому, весь цей обсяг було відправлено до ринку ЄС. Головним покупцем української замороженої малині залишається Польща: на долю цієї країни в серпні прийшлося більше 80% усього експорту.

Усього ж за липень-серпень експорт замороженої малини з України сягнув 2,6 тис. тонн, а це майже на чверть більше, ніж у такий же період роком раніше. За словами фахівців УПОА, досягнути цього українським компаніям вдалося як за рахунок збільшення врожаю цієї ягоди в країні, так і завдяки нарощуванню потужностей шокової заморозки.

В той же час експерти підкреслюють, що у грошовому еквіваленті експорт замороженої ягоді в Україні скоротився на 5%. Таку ситуацію вони пов’язують в тому числі і зі значно нижчими закупівельними цінами. Зокрема, влітку переробні підприємства мали змогу купувати малину для заморозки по 7-10 грн/кг ($0,25-0,35 за кг). Більш того, ціни на малину ремонтантних сортів також були значно нижчими, ніж минулого року. Це дає переробникам можливість сформувати сировинну базу для успішного експорту протягом сезону, а також вдало конкурувати на світовому ринку в ціновому плані.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...