Новини

Експорт української «аграрки» щороку зростатиме на 20%

На $2,3 млрд, за даними офіційної статистики, зріст експорт української аграрної та харчової продукції за останні вісім місяців року і склав майже $11,5 млрд. Це 24,5% у відсотковому вираженні порівняно з торішнім періодом.

«За зазначений період Україна, в основному, експортувала соняшникову, сафлорову або бавовняну олію з часткою 26,25% від загального агроекспорту, кукурудзу – 20,34%, пшеницю і суміш пшениці – 12,87%, м’ясо птиці – 2,29% та інші», – відмітила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

У ТОП-5 ключових покупців української агропродукції – Індія, куди було експортовано товарів на суму $1,3 млрд, Єгипет – $986,1 млн, Нідерланди – $762,8 млн, Іспанія – $731,6 млн, Китай – $631,8 млн.

«Країни ЄС займають друге місце в регіональній структурі аграрного експорту. При цьому, наш експорт до європейського ринку збільшився на 37,3%, або на $988 млн за звітній період, та становив $3,6 млрд», – зауважила Трофімцева.

У загальній структурі зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції частка Європейського Союзу складає 35,2%, повідомляє Мінагрополітики.

«Цікаво відмітити збільшення експорту до країн ЄС таких перероблених продуктів як рослинна олія, експорт якої збільшився на 19,7% та сягнув $1,01 млрд. Ми також спостерігаємо зростання щодо м’яса птиці та субпродуктів – $80,3 млн зі збільшенням на 80,7%, вартість експорту маргаринової продукції збільшилась у 8,4 разів до $21,8 млн. Загалом, дані статистики дають нам можливість прогнозувати збільшення річної вартості українського експорту аграрної та харчової продукції на 15-20%», – зазначає Трофімцева.

Згідно з рейтингом експортерів Landlord до десятки найкрупніших  експортерів входять компанії «Кернел», «Нібулон», Миронівський хлібопродукт, Bunge Україна, Cargill Україна, ДПЗКУ, «АДМ трейдінг Україна», «Vioil», «Ukrlandfarming», «Астарта».

 

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку