Новини    29 жовтня 2018 12:01

Експорт томатів з України майже зупинився


Українські експортери майже не в змозі зібрати необхідні обсяги партій для відвантаження за кордон, через це поставки за кордон томатів фактично зупинились. Про це повідомляють в експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Обмежена пропозиція томату на українському ринку є наслідком того, що більшість тепличних комбінатів вже завершили реалізацію продукції попереднього обігу. Інші ж господарства продовжують зачищати теплиці і ведуть продажі томату виключно дрібними партіями», – пояснили в асоціації.

Фахівці УПОА кажуть, що навіть в таких умовах фермери вимушені активно знижувати ціни на томати. Тільки за минулий тиждень ця продукція стала дешевшою в середньому на 15%. В результаті, на даний момент виробники пропонують більш-менш якісний томат по 18-23 грн/кг ($ 0,64-0,82 за кг), некондиційну продукцію вони пропонують від 14 грн/кг ($ 0,50 за кг).

За словами фермерів, на зниження вартості впливає вельми невисокий попит на тепличні томати на внутрішньому ринку. Крім того, значно збільшилася пропозиція некондиційної продукції, що також негативно впливає на рівень цін. Більш того, за інформацією трейдерів, на ринок вже почали заходити перші пробні партії томатів з Туреччини. Поки що така продукція значно дорожча за місцеву і ціни на неї стартують від $ 1,21 за кг.

«Наразі томат місцевого виробництва в Україні вже коштує в середньому на 22% дешевше, ніж наприкінці жовтня 2017 року. При цьому, представники комбінатів поки що не бачать передумов для покращення ситуації в цьому сегменті», – додали в Українській плодоовочевій асоціації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...